سلامت جامعه و انسان بالاترین رکن اجتماع است | اتاق خبر
کد خبر: 377984
تاریخ انتشار: 6 آبان 1395 - 08:52

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، سلیم کریمی شامگاه چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان قروه با تأکید بر فراهم آوردم یک تفکر سیستمی در جامعه، اظهار داشت: نفوذ در آموزش و پرورش در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی بسیار در ایجاد جامعه سالم مؤثر خواهد بود.

وی با بیان اینکه کاهش تقاضا مهمترین کاری است که باید در حوزه مبارزه با مواد مخدر انجام داد، افزود: جامعه پاک تر در سند برنامه ششم توسعه در نظر گرفته شده و در این برنامه بر کاهش تقاضا بسیار تأکید شده لذا نیاز است بسته ویژه مداخله ای، مقابله ای و پیشگیری برای شهرستان تدوین شود.

کریمی استان کردستان را در حوزه آموزش آسیب های اجتماعی دارای میانگین بالاتر از سند جامع کشوری دانست و میانگین معتادانی که به علت نداشتن آگاهی به اعتیاد روی آورده اند را ۴۰ درصد اعلام کرد.

وی بر آموزش کارکنان دولتی در حوزه های آسیب های اجتماعی، تدوین طرح مداخله روستایی با در نظر گرفتن بودجه مناسب در امر پیشگیری از اعتیاد تأکید کرد.

به گفته کریمی برای ارتقای سلامت جامعه و انسان لازم است خیران حضور داشته باشند چرا که این مهم بالاترین رکن در اجتماع می باشد.  

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید