رشد قابل توجه صنایع فلزی خراسان رضوی در دولت یازدهم | اتاق خبر
کد خبر: 377995
تاریخ انتشار: 6 آبان 1395 - 10:09
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: جایگاه صنایع فلزی استان در دوران پسابرجام رشد قابل توجهی داشته و دولت یازدهم در تکمیل زنجیره صنایع فلزی بویژه صنعت فولاد استان اقدامات مثمرثمری انجام داده است.

اتاق خبر:حسن حسینی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی صنعت، معدن و فلزات در مشهد در جمع خبرنگاران افزود: با وجود اینکه بسیاری از واحدهای صنایع فلزی در این استان همزمان با تحریم های اقتصادی مشکلات بسیاری را تجربه کردند اما موفق شده تحریم را دور زده و به پیشرفت دست یابند هرچند هزینه سنگینی برای آن پرداخت کردند.
وی در خصوص به مجتمع صنعت فولاد نیشابور به عنوان بزرگترین مجتمع صنایع فلزی خراسان رضوی گفت: این مجتمع علاوه بر سرمایه گذاری قابل توجه در دو شهرستان سبزوار و رشتخوار، بهترین صنایع فلزی حوزه فولاد را با کیفیت عالی تولید می کند.
حسینی با اظهار خرسندی نسبت به گشایش اعتبارات مجتمع فولاد نیشابور در زمان تحریم های اقتصادی اضافه کرد: این مجتمع در شرایط سخت تحریم موفق شد برخی از ماشین آلات ضروری خود را نیز خریداری کند.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین المللی مشهد نیز در این باره به خبرنگاران گفت: 100 شرکت داخلی و 21 شرکت نماینده خارجی در سه نمایشگاه تلفیقی صنعت، معدن و فلزات حضور دارند.
احسان ارکانی افزود: دو کشور چین و روسیه حضور مستقیم و شرکت های نماینده کشورهای خارجی از جمله ژاپن، تایلند، کره جنوبی و ترکیه نیز حضور غیرمستقیم در این نمایشگاه دارند.
وی افزود: این نمایشگاه در مساحت 10 هزار متر مربع و با حضور استان هایی همچون خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، اصفهان، تهران، آذربایجان شرقی و غربی تا جمعه هفتم آبان امسال درمحل نمایشگاه بین المللی مشهد فعال است.
خراسان رضوی دارای پنج هزار و 750 واحد صنعتی فعال با 110 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری و ظرفیت اشتغال برای 187 هزار نفر است.
خراسان رضوی همچنین یکی از بزرگترین ذخایر سنگ آهن کشور را در منطقه سنگان خواف را دارد که بر این اساس واحدهای تولیدی کنسانتره، گندوله و فولاد در شهرستان های مختلف فعالیت می کنند.

ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید