تولید مدل جدید نیسان قشقایی در انگلیس | اتاق خبر
کد خبر: 378170
تاریخ انتشار: 7 آبان 1395 - 16:22
خودروساز ژاپنی نیسان بدنبال تضمین‌هایی که برای حمایت دولتی دریافت کرد، مدل جدید قشقایی را در انگلیس تولید خواهد کرد.

اتاق خبر: بدنبال بسته حمایتی که دولت ترزا می، نخست وزیر انگلیس در برابر هر گونه آسیب مربوط به تصمیم این کشور برای ترک اتحادیه اروپا وعده داد، نیسان تصمیم برای ساخت مدل جدید نیسان قشقایی در بزرگترین کارخانه خودروسازی انگلیس به جای نقطه دیگری از اروپا را گرفت.

نخست وزیر انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: این رای اعتماد نشان می‌دهد، انگلیس برای فعالیت تجاری باز بوده و همچنان یک کشور برون‌نگر و بزرگ مانده است.

بزرگترین خودروسازان انگلیس تقریبا همه خارجی هستند و بیش از نیمی از صادراتشان به ۲۷ کشورعضو اتحادیه اروپا انجام می گیرد.

این خودروسازان هشدار داده بودند که رای انگلیس برای ترک اتحادیه اروپا، جذابیت این کشور برای سرمایه‌گذاری خارجی را کمتر می‌کند و نیسان تهدید کرده بود سرمایه‌گذاری در این کشور را متوقف می‌کند مگر اینکه دولت حمایت از این شرکت را تضمین کند.

کارخانه ساندرلند که در شمال شرقی انگلیس قرار دارد، محل ساخت تقریبا یک سوم از کل خودروهایی است که سال گذشته در این کشور تولید شدند.

کارلوس گون، مدیرعامل نیسان که اوایل ماه جاری با نخست وزیر انگلیس دیدار کرد، اظهار کرد دولت انگلیس وعده داده است رقابت پذیری این کارخانه را تضمین کند و این شرکت را متقاعد کرده است تا مدل جدید قشقایی را در این کارخانه تولید کند و همچنین تولید شاسی بلند جدید X-Trail را آغاز کند.

بر اساس گزارش رویترز، کارخانه ساندرلند مایه مباهات حزب محافظه کار انگلیس است، زیرا مارگارت تاچر، نخست وزیر وقت انگلیس در سال ۱۹۸۴ نیسان را متقاعد کرد این کارخانه را احداث کند و احیای خودروسازی انگلیس که در دهه ۱۹۷۰ دچار فروپاشی شده بود، آغاز شد.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید