اعلام حمایت ولید جنبلاط از ریاست جمهوری میشل عون | اتاق خبر
کد خبر: 378250
تاریخ انتشار: 8 آبان 1395 - 09:10
رئیس حزب "سوسیال ترقی‌خواه" لبنان حمایت خود را از نامزدی میشل عون، رئیس فراکسیون "تغییر و اصلاح" برای تصدی پست ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد.

اتاق خبر: رئیس حزب "سوسیال ترقی‌خواه" لبنان بعد  از دیدار با میشل عون، رئیس فراکسیون "تغییر و اصلاح" اعلام کرد: بیشتر اعضای حزب سوسیال ترقی‌خواه و "اللقاء الدیمقراطی" در جلسه پارلمان برای انتخاب رئیس جمهور آتی به  میشل عون رای خواهند داد.

میشل عون نیز تاکید کرد: من از ولید جنبلاط تشکر می‌کنم و ما برای بازسازی لبنان و بهبود وضعیت جاری با هم همکاری خواهیم کرد.

ولید جنبلاط پیش از دیدار با میشل عون با نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان نیز دیدار کرد.

اخیرا سعد الحریری، رئیس جریان "المستقبل" لبنان نیز پس از مذاکرات گسترده با طرف‌های سیاسی حمایت خود را از میشل عون اعلام کرد تا بتواند برای نخست وزیری شانس بیشتری داشته باشد.

قرار است پارلمان لبنان دوشنبه ۳۱ اکتبر جلسه‌ای را برای انتخاب رئیس جمهور برگزار کند. طرف‌های سیاسی امید زیادی به موفقیت این جلسه و انتخاب میشل عون به عنوان رئیس جمهور آتی دارند.

حزب‌الله لبنان نیز همچنان بر موضع نهایی خود درباره حمایت از میشل عون تاکید کرده است، اما نبیه بری، تاکید کرده که از سلیمان فرنجیه، رئیس جریان "المرده" حمایت خواهد کرد و به میشل عون رای نخواهد داد.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید