5 هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد تسهیلات ازدواج دریافت کردند | اتاق خبر
کد خبر: 378360
تاریخ انتشار: 9 آبان 1395 - 00:08
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پنج هزار و 255 نفر در 6 ماه نخست سال جاری در این استان تسهیلات ازدواج دریافت کرده اند و افزایش این رقم نیاز به شتاب بخشی بانک ها دارد.

اتاق خبر:سید موسی خادمی روز شنبه در نشست با اعضای شورای بانک‌ها با اشاره به اینکه شتاب دهی در پرداخت تسهیلات ازدواج از مصوبه‌های سفر رئیس جمهوری به استان بود، اظهار داشت: پرداخت تسهیلات باید اولویت بانک‌ها باشد تا جوانان سریع‌تر بتوانند زندگی خود را آغاز کنند.
وی گفت: افزون بر 19 هزار نفر از سال 1392 تاکنون برای دریافت وام ازدواج نام نویسی کرده‌اند که تاکنون بیش از پنج هزار نفر از آنان توانسته‌اند این تسهیلات را دریافت کنند و بیش از هشت هزار نفر نیز در نوبت دریافت این وام هستند.
استاندار کهگیلویه و بویر احمد با اشاره به اینکه سهم تسهیلات ازدواج در سال جاری 970 میلیارد ریال است که در 6 ماه نخست سال 510 میلیارد ریال آن پرداخت شده، گفت: بانک های استان موظف هستند تسهیلات باقی مانده را تا پایان آبان پرداخت کنند.
خادمی با بیان اینکه یکی دیگر از مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان پرداخت تسهیلات بافت فرسوده بوده، گفت: تاکنون 39 متقاضی برای دریافت این تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند که 38 نفر از آنان توانسته‌اند این تسهیلات را دریافت کنند.
وی عنوان کرد: سهم کهگیلویه و بویراحمد برای تسهیلات رونق تولید نیز چهار هزار میلیارد ریال بود که تاکنون 430 میلیارد ریال آن جذب شده است.
وی گفت: طرح‌های اقتصادی مربوط به سفر نیز 57 طرح با 640 میلیارد اعتبار ریالی و 955 میلیون یورو تسهیلات ارزی بود که این گونه تسهیلات نیز در دست پیگیری است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در روزهای آینده با رئیس جمهوری در زمینه مصوبات سفر دیدار خواهد داشت، عنوان کرد: مشکلات فرآروی استان برای اجرای این مصوبه‌ها و پیشرفت آنها با ایشان در میان گذاشته خواهد شد و برای تحقق این مصوبات تصمیم‌های لازم گرفته خواهد شد.
رئیس جمهوری در ادامه سفرهای استانی، 24 مرداد سال جاری به یاسوج سفر کرده بود.

ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید