اف بی آی مجاز به بررسی ای‌میل‌های کلینتون شد | اتاق خبر
کد خبر: 378691
تاریخ انتشار: 10 آبان 1395 - 16:49
در حالی که پلیس فدرال آمریکا(اف بی آی) با دریافت حکم تحقیق، عملیات بررسی ایمیل‌های جدید کلینتون را آغاز کرد، رهبر دموکرات‌های سنای آمریکا مدیر اف بی آی را به علت علنی کردن تحقیقات به نقض احتمالی قانون متهم کرد.

اتاق خبر: هری رید، رهبر دموکرات‌های سنای آمریکا در نامه‌ای خطاب به جیمز کومی، مدیر اف بی آی آورده است: اقدامات شما طی ماه‌های اخیر نشانگر استاندارد دوگانه در  برخورد با اطلاعات حساس است اقدامی که نمایانگر هدف آشکار  در حمایت از یک حزب سیاسی در مقابل دیگری است.

وی در ادامه آورده است: دفتر من معتقد است که شما "قانون هیچ" که استفاده از موقعیت دولتی برای نفوذ در انتخابات را منع می‌کند، زیر پا گذاشته‌اید؛ مقام‌های اف بی آی با استفاده از اختیارات قانونی در انتخابات دخالت کرده‌اند.

اشاره هری رید به قانونی است که می‌گوید مقام‌های دولتی نباید در انتخابات نفوذ کنند.

جیمز کومی، مدیر اف بی آی روز جمعه به کنگره اطلاع داد که تحقیقات درباره آنتونی وینر، نماینده سابق مجلس، ممکن است به کشف ایمیل‌های دیگری از هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا منجر شده باشد.

رید همچنین مدیر اف بی آی را متهم کرد از افشای "اطلاعات شدیدا جنجالی در مورد پیوندهای نزدیک میان دونالد ترامپ، مشاوران ارشد او و دولت روسیه" خودداری کرده است.

وزارت دادگستری اف بی آی را ترغیب کرده بود در فاصله اندک از انتخابات مساله تحقیقات را علنی نکند تا بر افکار عمومی تاثیر نگذارد.

دستور تحقیق به اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی) اجازه می‌دهد تا ایمیل‌های ارسالی از یک سرور خصوصی از سوی هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را مورد بررسی‌های دقیق‌تر قرار دهند.

۶۵۰ هزار ایمیل از لپ‌تاپ آنتونی وینر، همسر سابق هما عابدین، دستیار کلینتون به دست آمده است که مقام‌های فدرال اف.بی.آی در حال بررسی آن هستند.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید