احداث اسکله سوختی در بندرعباس | اتاق خبر
کد خبر: 378709
تاریخ انتشار: 10 آبان 1395 - 12:45
وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران از برنامه وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد امکان پهلوگیری کشتی های ۳۰۰ هزار تنی در بندرعباس در آینده خبر داد.

اتاق خبر: عباس آخوندی در حاشیه دوازدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی در پاسخ به پرسشی مبنی بر نبود اسکله های مناسب برای پهلوگیری کشتی های بزرگ گفت: اسکله های موجود در بندر امام خمینی برای پهلوگیری کشتی های بزرگ مناسب است و امکان پهلوگیری کشتی های بیش از ۱۰۰ هزار تن در این بندر برای تخلیه و بارگیری وجود دارد.

آخوندی ادامه داد: در حال حاضر در بندر امام خمینی کشتی های بالای ۲۰۰ هزار تن را پهلو می دهیم و افزایش ظرفیت پهلوگیری بندر چابهار به ۶۰ هزار تن را در دستور کار قرار داده ایم.

به گفته وی، وزارت راه و شهرسازی به دنبال پهلوگیری کشتی های ۳۰۰ هزار تنی در بندرعباس است.

وی ادامه داد: ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر چابهار ۲.۵ میلیون تن است که بر اساس برنامه قرار است تا پایان سال ۶ میلیون تن به ظرفیت آن افزوده شود.

آخوندی ضمن اشاره به اهمیت بانکرینگ(سوخت رسانی دریایی) افزود: بانکرینگ یکی از بخش های مهمی است که سرمایه گذاری های خوبی را طی دو سال گذشته به خود جذب کرده است و هم اکنون یکی از شرکت های خصوصی در بندر شهید رجایی به دنبال فعال کردن بانکرینگ در این بندر است.

وی ادامه داد: توجه به ایجاد و احداث اسکله های تخصصی و تخلیه و بارگیری مواد سوختی از اولویت های وزارت راه و شهرسازی است و بر این اساس قرار است دو یا سه اسکله در بندرعباس احداث شود.

آخوندی درباره طرح مسکن مهر گفت: مسکن مهر در اکثر شهرهای کشور پیشرفت مناسبی داشته و تنها در شهر پردیس با مشکلاتی مواجه است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: مشکلات ایجاد شده در مسکن مهر پردیس به علت تاخیر در آغاز پروژه است زیرا ساخت واحدهای مسکونی واحدهای مسکن مهر این شهر به طور جدی از سال ۹۱ آغاز شد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید