رشد ۸۴ درصدی سود خودروساز چینی در سال ۲۰۱۶ | اتاق خبر
کد خبر: 378971
تاریخ انتشار: 11 آبان 1395 - 12:45
خودروساز چینی BYD که مورد حمایت شرکت برکشایر هاتاوی وارن بافت قرار دارد، انتظار دارد با رشد سریع بازار خودروهای پاک، سود کل سال ۲۰۱۶ حداکثر ۸۴.۱۷ درصد رشد کند.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از ایسنا،خودروساز چینی BYD که مورد حمایت شرکت برکشایر هاتاوی وارن بافت قرار دارد، انتظار دارد با رشد سریع بازار خودروهای پاک، سود کل سال ۲۰۱۶ حداکثر ۸۴.۱۷ درصد رشد کند.

این خودروساز که سرمایه گذاری بالایی در خودروهای برقی و خودروهای دو گانه سوز برقی-بنزینی داشته است، پیش بینی کرد سود خالص برای کل سال ۷۷.۰۹ تا ۸۴.۱۷ درصد رشد می کند و به پنج میلیارد یوان (۷۳۷.۹۰ میلیون دلار) تا ۵.۲ میلیارد یوان بالغ می شود.

شرکت BYD برای ۹ ماهه نخست سال جاری میلادی، ۳.۶۶ میلیارد یوان سود خالص را گزارش کرد که ۸۶.۸۲ درصد بر مبنای سال به سال رشد نشان داد.

این شرکت در چهار سه ماهه گذشته، رشد سود سه رقمی را گزارش کرده است اما رشد درآمدش در ۹ ماهه نخست سال جاری به پایین ۱۰۰ درصد رسید. رشد بازار خودروهای پاک پس از اینکه حمایت دولتی به رشد چهار برابری بازار این خودروها در سال گذشته کمک کرد، آهسته شده است.

انجمن خودروسازان چین اعلام کرد مجموع فروش خودروهای برقی و دو گانه سوز در چین در فاصله ژانویه تا سپتامبر امسال به ۲۸۹ هزار دستگاه رسید که با هدف گذاری برای فروش ۷۰۰ هزار دستگاه فاصله داشت. یک مقام این انجمن روز جمعه اظهار کرد احتمالا میزان فروش به هدف مورد نظر نخواهد رسید.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران می گویند بدنبال برملا شدن تقلب ده‌ها شرکت در سیستم یارانه، چین احتمالا برای رسیدن به هدف مذکور با مشکل روبرو می شود.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید