وضعیت کیفی پروژه‌های عمرانی چگونه است؟ | اتاق خبر
کد خبر: 379028
تاریخ انتشار: 12 آبان 1395 - 04:09
عضو هیات مدیره آزمایشگاه فنی مکانیک خاک کشور بر عدم شقه شدن این شرکت تاکید کرد و گفت: با انشقاق این شرکت نظارت کیفی بر پروژه های در دست دولت کاهش می یابد.

اتاق خبر: الله وردی در جمع خبرنگاران در بجنورد با اشاره به اینکه آزمایشگاه فنی مکانیک خاک جزو شرکت های دولتی است که در لیست خصوصی سازی قرار گرفته است، اظهار کرد: این امر را به علت اینکه شرکت های خصوصی نسبت به این شرکت از امکانات و گستردگی کمتری برخوردار هستند، خوب نمی دانیم.

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت پروژه های اجرایی از لحاظ کیفیت در کشور چگونه است؟ ادامه داد: این شرکت در صورت مشاهده هر گونه اشکالی تذکرات و توصیه های لازم را به دستگاه ارائه می کند، اما گاهی اوقات دستگاه ها نسبت به این توصیه ها بی توجه هستند.

الله وردی اظهار کرد: در حوزه راه و شهرسازی قرار دادی وجود دارد که تکنسین ها در راستای اجرای پروژه ها، ارزیابی های کیفی همچون کشش میلگرد یا مقاومت آسفالت را انجام می دهند.

وی تصریح کرد: ممکن است گاهی اوقات در آسفالت جاده ها مشکلاتی وجود داشته باشد که این فقط به کیفیت آسفالت بازنمی گردد بلکه ممکن است زیرسازی ها به خوبی انجام نشده باشد.

عضو هیات مدیره آزمایشگاه فنی مکانیک خاک کشور در ادامه با اشاره به تاکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر دانش بنیان شدن این شرکت، تصریح کرد: ما نیز به دلیل اینکه این شرکت از تجهیزات کافی برخودار است و از سوی دیگر بیشتر کارشناسان این شرکت از تحصیلات عالیه برخودار هستند بر دانش بینان شدن آن اعتقاد داریم.

وی با اشاره به تجهیزات این شرکت توضیح داد: اخیرا این شرکت دستگاه اسکنر سطح جاده را خریداری کرده که توانایی تشخیص لازیه های زمین تا عمق یک متر را دارد.

بدهی ۲۰۰ میلیارد ریالی دستگاه های دولتی به این شرکت

عضو هیات مدیره آزمایشگاه فنی مکانیک خاک کشور همچنین از بدهی ۲۰۰ میلیارد ریالی دستگاه های دولتی به این شرکت خبر داد.

الله وردی بیان کرد: بیشتر طلب این شرکت از ادارات کل زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی است.

وی با اشاره به کمبود اعتبار دستگاه ها به خصوص در زمان حال که اعتبارات بر روی کاغذ آمده و بیشتر به صورت اسناد خزانه شده است، گفت: اگر به مسائل کیفی در اجرای پروژه ها تاکید شود از دوباره کاری اجرای پروژه ها، چند باره کاری و سیاسی کاری در اجرای پروژه ها جلوگیری خواهد شد.

الله وردی تاکید کرد: توجه به مسائل فنی اجرای پروژه ها سبب می شود تا میزان اعتبارات استفاده شده نیز کاهش یابد.

وی خاطرنشان کرد: مشکل ما کمبود اعتبار و پول نیست بلکه به مدیریت ضعیف منابع و مصرف باز می گردد.

عضو هیات مدیره آزمایشگاه فنی مکانیک خاک کشور با اشاره به شقه شدن این شرکت افزود: به دستور وزیر راه و شهرسازی کارگروهی تشکیل شده تا این امر در آنجا رسیدگی شود تا از این اقدام جلوگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه این شرکت زیان ده نبوده بلکه سود ده است، ادامه داد: بسیاری از منابع این شرکت جدای از منابع وزارت راه و شهرسازی است.

مدیر کل دفتر فنی استانداری خراسان شمالی نیز در ادامه این جلسه توضیح داد: یکی از ارکان های اصلی اجرای پروژه ها، نظارت و کنترل، آزمایشگاه فنی مکانیک خاک است.

یزدان عنبری با بیان اینکه این شرکت از جایگاه خاصی برخوردار است، گفت: اگر درصد کمی از اعتبارات (یک تا دو درصد) به این شرکت اختصاص می یابد اما ۹۸ درصد باقی مانده اعتبارات نیز تحت تاثیر این شرکت قرار می گیرد.

گفتنی است در پایان این مراسم از زحمات محمد علی ملکی قدردانی و قربان محمد جعفر زاده به عنوان مدیر ازمایشگاه فنی مکانیک خراسان شمالی منصوب شد.

ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید