13 هکتار از زمین های تصرف شده حریم و بستر رودخانه کارون آزاد شد | اتاق خبر
کد خبر: 379160
تاریخ انتشار: 12 آبان 1395 - 10:34
معاون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان، از آزادسازی 13 هکتار زمین‌های تصرف شده حریم و بستر رودخانه کارون در محدوده شهرستان اهواز پس از 12 سال پیگیری قضایی خبر داد.

اتاق خبر: مصطفی شبه با اشاره به تصرف‌های عدیده زمین‌های حریم و بستر رودخانه کارون توسط افراد حقیقی و حقوقی، افزود: با دستور قضایی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، نظارت معاون دادستان و اعزام نیروهای انتظامی کلانتری 13 و یگان امداد شهرستان اهواز، 13 هکتار از اراضی بستر سیلابی ساحل چپ رودخانه کارون آزاد، تعدادی پمپ غیرمجاز جمع آوری و یک حلقه چاه غیرمجاز نیز پر و مسدود شد.

وی تصریح کرد: طبق تبصره 4 ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب، مصوب 1361 مجلس شورای اسلامی، پس از اعطای مهلت مناسب و امتناع متصرفان از جمع آوری بناها و ساختمان‌های غیرمجاز، با پیگیری‌های امور آب منطقه مرکز و دستور قضایی دادستان عمومی، حکم رفع تصرف اراضی بستر سیلابی رودخانه کارون واقع در ساحل چپ ـ منطقه کوی مشعلی اهواز عملیاتی شد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب سازمان آب و برق خوزستان خاطرنشان کرد: این اراضی سابقه تصرف چندین ساله داشته و پس از حدود 12 سال پیگیری قضایی و انتظامی، حکم رفع تصرف از آن‌ها اخذ و به مرحله اجرا رسید.

در حال حاضر اراضی آزاد شده در اختیار شرکت لایروبی قرار گرفته تا به عنوان حوضچه‌های تخلیه رسوب مورد استفاده قرار گیرند.

ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید