یک مسئول : تنها تعاونی ها مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت می کنند | اتاق خبر
کد خبر: 379199
تاریخ انتشار: 13 آبان 1395 - 03:15
معاون امور هماهنگی استان ها و اتحادیه های اتاق تعاون ایران گفت : تعاونی ها ، تنها گروه پرداخت کننده مالیات بر ارزش افزوده در کشور هستند.

اتاق خبر: محمد مهدی تیموری چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در حاشیه افتتاح نمایشگاه صنعت ساختمان هرمزگان بیان کرد : تعاونی ها به دلیل داشتن دفتر رسمی باید این مالیات را بپردازند در صورتی که ممکن است بخش خصوصی و مغازه کناری آنها با داشتن چند دفتر این مالیات را پرداخت نکند.
وی با اشاره به اینکه این قانون باید به گونه ای اجرا شود که منجر به تضعیف تعاونی ها در اقتصاد و بازار رقابتی نشود ، ادامه داد : به همین منظور در هفته آینده نشست مشترکی با مسئولان مربوطه برگزار می‌شود که امیدواریم نتایج خوبی برای تعاونی ها به همراه داشته باشد.
معاون امور هماهنگی استان ها و اتحادیه های اتاق تعاون ایران اشاره کرد : دولت قبل از هرکاری باید زیرساخت ها که تهیه صندوق های فروش برخط متصل به پایگاه مالیاتی کشور باشد را فراهم کند تا میزان فروش فروشگاه ها مشخص باشد.
مدیرعامل تعاونی های مصرف کارکنان دولت در استان هرمزگان نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای رفع این مشکل باید قانون در مجلس شورای اسلامی اصلاح شود.
غلامحسین بهادر ادامه داد: اکنون شرایط به گونه‌ای است که فروشگاه های تعاونی مصرف باید 9 درصد به عنوان مالیات بر ارزش افزوده از مشتریان خود دریافت کنند ولی سایر فروشگاه ها و مغاره ها حق دریافت این مالیات را ندارند.
وی اشاره کرد: به عنوان مثال یک فروشگاه زنجیره ای در بندرعباس در فاکتور فروش خود مالیات بر ارزش افزوده را ذکر می‌ کند و در انتها نیز تخفیف مالیات بر ارزش افزوده به مشتری می‌دهد در صورتی که مشمول این قانون نمی‌ شود واگر سایر فروشگاه های این مالیات را از مشتریان خود دریافت کنند جریمه می شوند.

ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید