استاندار آذربایجان شرقی: بزرگنمایی مشکلات ظلم به نظام است | اتاق خبر
کد خبر: 379354
تاریخ انتشار: 14 آبان 1395 - 08:04
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تشبیه یکی از شهر ک های صنعتی استان به آرامستان توسط برخی افراد بغضش ترکید و گفت: بزرگ جلوه دادن مشکلات و تاریک کردن آنها گناه بزرگی است.

اتاق خبر:در ادامه برگزاری جلسات مشترک گارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کمیته رفع موانع تولید و اشتغال ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای حل مشکلات و چالش های پیش روی واحد های تولیدی استان، شانزدهمین نشست این کارگروه امروز با حضور استاندار و اعضای کارگروع در شهرک صنعتی مصالح ساختمانی برگزار شد.
اسماعیل جبارزاده روز پنجشنبه در جریان بازدید از این در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: برخی افراد که موفقیت های دولت تدبیر و امید را بر نمی تابند سعی در بزرگنمایی مشکلات دارند که این امر گناه بوده و ظلم به نظام است.
وی با انتقاد از کسانی که ادعا کرده اند 80 درصد واحدهای تولیدی و صنعتی استان تعطیل است، اضافه کرد: اجازه نمی دهم که احدالناسی به صنعت استان توهین کرده و سرمایه های آن را حقیر جلوه دهد؛ این ادعا دروغ و کذب محض است.
جبارزاده گفت: هر کس امروز دل تولید کننده و فعال اقتصادی را خالی کند، به خود و مردم این مرز و بوم خیانت مرده است؛ اگر کاری نمکنید روحیه تولید کنندگان را از بین نبرید.
وی اضافه کرد: امروز صنتعگران و تولید کنندگان، رزمندگان کشور در عرصه اقتصادی هستند ودولت تدبیر و امید اهتمام ویژه ای برای رفع موانع تولید در کشور دارد.
استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: وقتی می بینم صنعت تحقیر می شود بی اختیار بغض کرده و از این ظلمی که به صنعت استان و کشور می شود، بغضم می شکند.
وی تاکید کرد: هر کس صنعت استان را محقر کند خود انسان کوچک و محقری است و نباید گذاشت این افراد فعالیت کنند.
جبارزاده با بیان اینکه نباید از هیچ کارخانه ای صدای خوش ماشین آلات تولیدی حذف شود، اظهار کرد: صدای خوش تولید بهترین موسیقی است که روح انسان را تازه می کند.
استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: امروز فشارهای اقتصادی تنها فشاری است که به ملت و نظام وارد می شود ، بر این اساس هرکس باید نسبت به توان خود اقدام کند تا انقلاب و نظام سرپا بایستد.
وی همچنین در خصوص انتخاب نام این شهرک، افزود: نام شهرک مصالح ساختمانی متناسب با نوع فعالیت واحدهای تولیدی موجود در این شهرک نیست و هیات مدیره شهرک برای تغییر نام آن اقدام کنند.
جبارزاده با بیان اینکه واحدهای تولیدی شهرک مصالح ساختمانی آینده روشنی دارند ، ادامه داد: تک تک تولیدکنندگان و صنعتگران استان در راستای ماموریت بزرگ کشور تلاش کنند.
وی با تاکید بر اینکه ضروری است دستگاه ها و واحدهای دولتی مصالح ساختمانی مورد نیاز خودرا از تولیدات داخل استان خریداری کنند، گفت: زمانی که مصالح با کیفیت و استاندارد در استان وجود دارد، نباید از خارج تامین شود.
به گزارش ایرنا، از خرداد ماه سال جاری تا کنون 15 کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به این شکل در شهرک های صنعتی استان و شهرستان ها تشکیل شده است که در مجموع 199 مصوبه داشته است.
علاوه بر جلسات و مصوبات فوق، کارگروه تسهیل در هفت ماه گذشته با تشکیل 242 کارگروه تخصصی و عمومی حدود یک هزار و690 مصوبه لازم الاجرا تصویب کرد که تاکنون حدود 800 فقره از این مصوبات عملیاتی شده است و بقیه نیز در دست اجراست.

ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید