ظرف دو روز پایان مرحله دوم عملیات محور غربی موصل را اعلام می‌کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 379433
تاریخ انتشار: 15 آبان 1395 - 01:49
فرمانده حشد شعبی:
فرمانده حشد شعبی عراق با اشاره به اینکه داعش از سوی عربستان و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس حمایت مالی می‌شود، تاکید کرد، حشد شعبی ظرف دو روز آینده پایان مرحله دوم عملیات محور غربی موصل را اعلام خواهد کرد

فرمانده حشد شعبی عراق

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ابو مهدی المهندس، فرمانده حشد شعبی عراق تاکید کرد: داعش از سوی عربستان و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس حمایت مالی می‌شود و مسیر این گروه تروریستی از سوریه به سمت عراق از خاک ترکیه آغاز می‌شود.

المهندس اظهار داشت: نیروهای ترکیه‌ای در منطقه مشخصی از موصل حضور داشته و مانند گذشته تلاش می‌کنند که از داعش حمایت کنند.

فرمانده حشد شعبی عراق با اشاره به اینکه این نیروها در ششمین روز عملیات در محور غربی موصل موفق به مسدود سازی مسیر امدادرسانی داعش میان موصل و رقه و آزادسازی بیش از 2000 کیلومتر مربع از خاک عراق شدند، تاکید کرد: ظرف دو روز آینده پایان مرحله دوم عملیات محور غربی موصل را اعلام خواهیم کرد.

وی افزود: داعش در مقابله با نیروهای امنیتی عراق و حشد شعبی موفق نخواهد بود زیرا در بحران‌های قبلی نیز ما موفق به در هم شکستن صفوف داعش و شکست این گروه تروریستی شده‌ایم.

المهندس با اشاره به اینکه ترکیه تلاش می‌کند داعش را در منطقه ابقا کند، به آنکار پیشنهاد کرد در امور داخلی عراق دخالت نکرده و نیروهایش را از خاک عراق بیرون ببرد.

فرمانده حشد شعبی عراق با تاکید بر اینکه دولت داعش در حد فاصل موصل و رقه برای همیشه پایان یافت، گفت: ظرف جند روز آینده به شکل نهایی مسیر ارتباطی داعشی‌ها میان این دو شهر را مسدود کرده و خود را برای داعشی‌های مستقر در تلعفر مسلح خواهیم کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: در صورتی که نیروهای امنیتی عراق بخواهند، خود را برای مقابله با داعش در مرکز موصل مسلح و آماده خواهیم کرد و در قالب طرحی بررسی شده و قطعی با تامین امنیت در مسیر ارتباطی بیجی – القیاره نیروهای خود را به سمت تلعفر به حرکت در خواهیم آورد.

المهندس پیش‌بینی کرد: برخی از داعشی‌ها با تابعیت ترکیه‌ای در منطقه تلعفر در غرب موصل حضور دارند.

وی تاکید کرد: شبه‌نظامیان خارجی ملحق شده به داعش به ویژه از عربستان به حدود 15 درصد می‌رسند.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید