چین پهپاد جدید خود را رونمایی کرد | اتاق خبر
کد خبر: 379434
تاریخ انتشار: 15 آبان 1395 - 02:02
چین از پهپاد جدید خود که براساس اعلام مقامات این کشور کارسازتر و قدرتمندتر از مدل آمریکایی آن است، رونمایی کرد.

پهپاد چینی

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، پکن اعلام کرد که این آمادگی را دارد که نوع جدید پهپاد CH-5 را به جهان صادر کند. براساس اعلام مقامات چینی این پهپاد در مقایسه با مدل‌های مشابه آن در آمریکا از مزیت‌های تکنولوژیکی بیشتری برخوردار است.

شی ون، طراح مدل‌های پهپاد CH در دانشگاه هوافضا چین اعلام کرد: این پهپاد می‌تواند تمام عملیات پهپاد آمریکایی "ریپر MQ-9" را انجام دهد حتی بهتر از این پهپاد آمریکایی می‌تواند از نظر مدت زمان پرواز و کارآیی‌، عمل کند.

به گفته وی طول بال این پهپاد 21 متر است که نسبت به مدل‌های پیشین خود دو برابر است و بر همین اساس می‌تواند به مدت 60 ساعت در هوا پرواز کند. همچنین برد حداکثری آن 6500 کیلومتر است که قرار است در مدل‌های جدیدتر این برد به 10 هزار کیلومتر و مدت زمان پرواز به 120 ساعت افزایش یابد، همچنین این پهپاد می‌تواند حدود 1000 کیلوگرم تجهیزات و تا 24 موشک را حمل کند.

این در حالی است که پهپاد آمریکایی ریپر MQ-9 تنها می‌تواند به مدت 27 ساعت پرواز کند.

چین اعلام کرده است که آماده‌ صادرات این پهپاد به کشورهای دیگر نیز است.

به گفته شی، برخی از کشورهای خارجی تمایل خود را برای خرید این پهپاد اعلام کرده‌اند و مذاکرات در این باره در حال انجام است.

وی ادامه داد: مدل‌های پیشین پهپاد CH به بیش از 10 کشور صادر شده است که در حال حاضر توسط نیروهای نظامی عراق، نیجریه و مصر استفاده می‌شود. همچنین یکی از مزیت‌های این پهپاد چینی انجام حملات مشترک با مدل‌های پیشین خود مانند CH-3 و CH-4 است. این پهپادها می‌توانند سیستم کنترلی و اطلاعاتی خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارد.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید