آماده‌باش کامل نظام سلامت برای مراسم اربعین حسینی | اتاق خبر
کد خبر: 379442
تاریخ انتشار: 15 آبان 1395 - 03:42
وزیر بهداشت تاکید کرد
وزیر بهداشت از هماهنگی‌ کامل برای برگزاری مراسم اربعین حسینی از سوی اورژانس و نیروهای بهداشت محیط و دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد.

وزیر بهداشت

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در پانزدهمین مجمع خیرین موسسه خیریه امدادگران عاشورا که صبح امروز  با موضوع دفاع مقدس در تهران برگزار شد، از آماده‌باش نظام سلامت بویژه در مرزها برای برگزاری مراسم اربعین حسینی خبر داد و گفت: هماهنگی های لازم برای برگزاری مراسم اربعین تحت نظر وزارت کشور صورت گرفته و نیروهای اورژانس در تمام مسیرهای عمومی از مرزهای شرقی تا غربی کشور مستقر هستند. بیمارستان‌ها نیز آماده خدمت رسانی به زائران اربعین هستند.

وی افزود: در مرزهای شلمچه، چذابه و بویژه مهران امکانات لازم مستقر شده است. همچنین آمبولانس‌های معمولی و هوایی به تعداد کافی پیش بینی شده است و از نیروهای مسلح و بیمارستان‌های صحرایی زیر نظر نیروهای مسلح فعالیت می‌کنند.

هاشمی در ادامه تصریح کرد: نیروهای بهداشت محیط در ایران و عراق به طور نسبی بر عرضه مواد غذایی نظارت خواهند داشت. در عین حال این اقدامات در ایران شدیدتر انجام می‌شود. در کشور عراق نیز با هماهنگی کامل وزارت بهداشت این کشور، نیروهای بهداشت محیط به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه ارائه خدمات به زائران اربعین نسبت به سال گذشته بهبود یافته است، افزود: بهبود این خدمات به معنی سرویس دهی کامل و در شأن زائران نیست؛ البته دانشگاه‌های علوم پزشکی ایلام و خوزستان نیز در وضعیت آماده باش کامل به منظور پیشگیری از انتشار بیماری های عفونی و واگیر قرار دارند.

هاشمی در پاسخ به این پرسشی درباره برنامه وزارت بهداشت برای حمایت از بیماران مبتلا به بیماری‌های صعب العلاج به ویژه سرطان اظهار کرد: حمایت مالی از این بیماران باید توسط بیمه‌ها صورت گیرد. ما در قالب طرح تحول تا جایی که سایر نهادها همراهی کردند در پوشش بیمه‌ای بیشتر داروها کمک کردیم.

وی ادامه داد: مجلس تصریح کرد که ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای یارانه داروها تعلق گیرد و هزینه بستری نیز طی این طرح کاهش یافته است، اما در عین حال از مجلس انتظار می‌رود منابع بیشتری را برای بیمه‌ها در نظر بگیرد. بیماران صعب‌العلاج نباید رنجی به جز رنج بیماری داشته باشند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید