درک ما از فایده‌بخش بودن آتش‌بس انسانی در حلب با درک واشنگتن فرق می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 379711
تاریخ انتشار: 17 آبان 1395 - 03:12
وزارت دفاع روسیه:
سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نشانگر تفاوت‌ها در درک ما نسبت به فایده‌بخش بودن آتش‌بس انسانی در حلب است.

حلب

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، این اظهارات ایگور کوناشینکف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در واکنش به اظهارات جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مطرح شد که گفته بود: آتش‌بس انسانی در شهر حلب سوریه که روسیه چندین بار از این آتش‌بس خبر داده است، فایده‌ای ندارد.

این مقام روسی عنوان داشت: برای ما، اولویت کمک به مردم است و به همین دلیل در جریان جنگ علیه تروریسم بین المللی در سوریه، ما توجه بسیاری برای آشتی‌ها میان طرف‌های درگیر و رساندن کمک‌های انسانی به سوری‌ها قائل هستیم.

کوناشینکف تصریح کرد: روسیه در ماه‌های اخیر بیش از 100 تن مواد غذایی و دارو و دیگر مواد ضروری را فرستاده است و این کمک‌ها به ساکنان حلب در بخش‌های غربی و شرقی آن تحویل داده شده است.

این سخنگوی روسی تصریح کرد: آمریکا حتی به سوری‌ها "تکه‌های نان" هم نداده است. واشنگتن تا به این لحظه به تعهدات خود با روسیه پایبند نبوده است و نقشه‌ها و اطلاعاتی را در مورد گروه‌های تروریستی در سوریه از جمله دو گروه تروریستی داعش والنصره تحویل نداده است.

وی افزود: زمانی که خبرنگاران از این امر مستند سازی می‌کنند که محله‌های غیرنظامی هدف قرار گرفته است، آمریکا جبهه النصره را مسئول می‌داند و زمانی که ارتش سوریه به عاملان حملات پاسخ می‌دهد، ایالات متحده از حمله ارتش سوریه به مخالفان صحبت می‌کند.

این مقام روسی اظهار کرد: "فایده‌بخش بودن" از دیدگاه ایالات متحده این است که صفی از کامیون‌های حامل تسلیحات سنگین بدون تفتیش به سمت بخش شمالی حلب بروند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید