هیوندای و چالش شکستن رکورد سرعت | اتاق خبر
کد خبر: 379904
تاریخ انتشار: 18 آبان 1395 - 09:30
هیوندایی به تازگی رکورد جدید زمینی را در دشت‌های نمک "بونفیل" به ثبت رسانده است.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از "اتوگاید"، اولین خودروی سرعتی آماده شده هیوندایی که "ایونیک" نام دارد و یک خودروی هیبریدی محسوب می‌شود، در تست‌های اولیه قابلیت سرعتی برابر با 253 کیلومتر بر ساعت را از خود نشان داد. اما جدیدترین تست سرعت این خودرو در دشت‌های نمک بونفیل رکورد 257 کیلومتر بر ساعت را هم به ثبت رسانده است. دشت نمک بونفیل یوتا به شکلی سنتی برای ثبت سرعت خودروها در نظر گرفته می‌شود و برای خودروها مکانی چالش برانگیز است.

آیا رکورد سرعت هیوندایی بیشتر می‌شود؟

برای ثبت این رکورد سرعت، مهندسان شرکت اصلاحات زیادی را روی خودرو اجرایی کردند. این اصلاحات شامل سبک‌تر کردن خودرو با حذف بسیاری از لوازم جانبی، تقویت موتور، سامانه انتقال قدرت، حذف تهویه هوا و تقویت سامانه تعلیق می‌شود. اصلاحات گسترده‌ای نیز روی سامانه آیرودینامیک خودرو صورت گرفته و در مقابل نیز ساختارهای امنیتی راننده افزایش یافته است. به منظور کنترل سرعت در مواقع بحرانی خودرو یه یک چتر در زیر محفظه عقب مجهز شده است.

آیا رکورد سرعت هیوندایی بیشتر می‌شود؟

میریکا گرادو مدیر مهندسی و کیفیت هیوندایی موتور در آمریکا در این خصوص گفت: نقش کلیدی این تست‌ها بر نمونه اولیه به منظور تضمین شاخص‌های اولیه سرعتی صورت می‌گیرد. این شاخص‌ها از مسائلی به شمار می آیند که بر اساس خواست‌های مشتریان تغییر خواهند کرد.

آیا رکورد سرعت هیوندایی بیشتر می‌شود؟

تست های سرعتی انجام شده گروه مهندسی هیوندایی را تحت تاثیر قرار داده است. این مجموعه از ارزیابی ها دید و نگرش مهندسان هیوندایی را برای بهتر کردن عملکرد خودرو تغییر می‌دهند و به افزایش کیفیت و بهبود عملکرد خودرو منجر خواهند شد.

آیا رکورد سرعت هیوندایی بیشتر می‌شود؟

هیوندایی اعلام کرده است، تمام اصلاحات صورت گرفته برای افزایش سرعت انجام می‌گیرد و قرار است این مدل به سرعتی‌ترین خودروی این برند تبدیل شود. هرچند نظرات کارشناسی نیز مخالف این ادعاست و تصور می‌شود تمام قدرت و شتاب این مدل هیبریدی در این محدوده خلاصه شود.

94105

منبع: عصرایران

نظرات
ADS
ADS
پربازدید