اکتبر در باکس آفیس فرانسه رکوردشکن شد | اتاق خبر
کد خبر: 380110
تاریخ انتشار: 19 آبان 1395 - 17:56
تولید قدرتمند در سینمای فرانسه موجب شد تا با نمایش این فیلم‌ها باکس آفیس فرانسه در ماه اکتبر رکوردی جدید به جای بگذارد.

به گزارش اتاق خبر، اکتبر ۲۰۱۶ برای فرانسه و باکس آفیس این کشور ماهی متفاوت رقم خورد و با فروش ۲۱.۱۶ میلیون بلیت به تماشاچیان، در تاریخ این کشور ماندگار شد. این بالاترین رقمی است که از باکس آفیس این کشور در یک ماه در طول تاریخ کسب می‌شود.

مرکز ملی سینمای فرانسه (CNC) با اعلام این خبر افزود این رقم ۸.۳ درصد بالاتر از اکتبر سال پیش است که در طی آن ۱۹.۵ میلیون بلیت فروخته شد.

بر مبنای این آمار در سال۲۰۱۶ تاکنون ۱۷۰ میلیون نفر راهی سینماها شده‌اند که در مجموع به معنی افزایش توجه ۴.۵ درصدی به سینماها است.

در ۱۲ماهی که به اکتبر ختم می‌شود نیز ۲۱۲ میلیون نفر به سینما رفته‌اند که در مقایسه با همین بازه زمانی در سال پیش افزایش ۴.۷ درصدی را نشان می‌دهد.

فردریک بردین رییس مرکز ملی سینمای فرانسه، دلیل این افزایش توجه را ساخته شدن فیلم‌هایی قوی دانسته که کمدی «حمله دینگو» ساخته دنی بون و «برایس ۳» که در آن ژان دوژاردن برنده سه جایزه اسکار بازی کرده و نیز فیلم زندگینامه‌ای «اودیسه» با بازی جرومی سالس درباره زندگی ژاک کوکتو از عوامل این موفقیت بوده‌اند.

این میزان توجه در سال‌های اخیر در فرانسه بی‌سابقه بوده و بالاترین رقم در سال‌های اخیر مربوط به سال ۲۰۱۴ با فروش ۲۰۸.۹۷ میلیون بلیت فروخته شده بوده‌است.

مهر به نقل از اسکرین دیلی

  

نظرات
ADS
ADS
پربازدید