بازدید هیات ایرانی از مرکز تحقیقات هسته‌ای لهستان | اتاق خبر
کد خبر: 380155
تاریخ انتشار: 20 آبان 1395 - 00:54
در سفر به ورشو انجام شد،
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در راس هیاتی از سازمان انرژی اتمی کشورمان که به منظور انجام یک دیدار رسمی وارد لهستان شد از مرکز تحقیقات هسته‌ای لهستان بازدید کرد.

دیدار کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا با صالحی

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، وی در این سفر که بنا به دعوت معاون نخست وزیر لهستان انجام شد؛ با معاون اول نخست وزیر و وزیر فرهنگ لهستان  پیوتر گلینسکی دیدار کرد.

در این دیدار طرفین بر اهمیت گسترش روزافزون روابط فیمابین تاکید کرده و خواستار تعمیق هر چه بیشتر روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور شدند.

طرف لهستانی با ابراز خرسندی از سابقه دیرینه روابط دیپلماتیک دو کشور که به بیش از 540 سال باز می گردد؛ این قدمت روابط را سرمایه مناسبی برای توسعه روابط نوین دو کشور ارزیابی کرد.

در ادامه جلسه معاون نخست وزیر لهستان با ذکر اهمیت استراتژیک ایران به عنوان قطب امنیت در منطقه خاورمیانه، توافق هسته ای ایران را ناشی از هوشمندی و جدی بودن سیاست کشورمان بر شمرد.

صالحی در ادامه ملاقات های خود در ورشو با روسای مجلس نمایندگان(سیم) و مجلس سنای جمهوری لهستان جداگانه دیدار و در زمینه توسعه و تعمیق روابط پارلمانی  رایزنی کرد.

در این دیدارها اظهار شد تشکیل گروه دوستی پارلمانی در مجالس ایران و لهستان نشان از عزم راسخ دو کشور مبنی بر توسعه روابط پارلمانی داشته و آن را بستر ساز توسعه همه جانبه روابط دو کشور ارزیابی کردند.

همچنین در این دیدارها در خصوص همکاری‌های صلح آمیز هسته‌ای تبادل نظر و گفت‌وگوهای سازنده‌ای به عمل آمد و مقرر شد هیات ایرانی ضمن بازدید از مرکز تحقیقات هسته ای لهستان زمینه های بیشتر همکاری در بخش‌های فنی را مورد بررسی قرار دهد.    

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید