۶ هزار نفر در طرح سرشماری استان تهران سازماندهی شده اند | اتاق خبر
کد خبر: 380228
تاریخ انتشار: 20 آبان 1395 - 13:27
قائم مقام مدیر اجرایی سرشماری استان تهران گفت: حدود شش هزار نیرو در استان تهران به منظور اجرای طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن سازماندهی شده اند.

اتاق خبر: مسعود افشین صبح پنجشنبه در جلسه هماهنگی ستاد سرشماری شهرستان قرچک با اشاره به اهمیت برگزاری مطلوب طرح سرشماری اظهار داشت: برگزاری مطلوب سرشماری هدفی است که با جدیت دنبال می شود.

قائم مقام مدیر اجرایی سرشماری استان تهران با تقدیر از تلاش ها و اقدامات صورت گرفته در شهرستان قرچک برای انجام هر چه مطلوب تر طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن افزود: خوشبختانه اقدامات خوبی در این شهرستان انجام شده که باید از تلاشگران و دست اندرکاران این عرصه تشکر و قدردانی کرد.

افشین ادامه داد: بر اساس ارزیابی های به عمل آمده، طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن در شهرستان قرچک به نحو مطلوبی در حال اجرا بوده که این امر جای خرسندی دارد.

مشارکت ۶ هزار نفر در طرح سرشماری استان تهران

وی با اشاره به این نکته که اجرای مطلوب طرح سرشماری دستاوردهای فراوانی را برای کشور به همراه دارد، ادامه داد: برنامه ریزی گسترده و ویژه ای برای برگزاری طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن انجام شده، به طوری که این فرایند از دو سال پیش آغاز و طرح سرشماری به صورت آزمایشی در سال گذشته تست شد.

افشین با تأکید بر تغییرات گسترده در طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ نسبت به دوره های گذشته بیان داشت: با توجه به تجربیاتی که از گذشته وجود داشت و به منظور رسیدن هر چه مطلوب تر به اهداف از پیش تعیین شده، سرشماری به شیوه کنونی در کشور اجرایی و عملیاتی شده است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران تأکید کرد: استان تهران جمعیت قابل توجهی را در خود جای داده و به همین خاطر تلاش های گسترده و فراوانی برای سازماندهی امور به منظور اجرای مطلوب طرح سرشماری در این استان انجام شده است.

حضور ۴۵۰۰ عامل اجرایی و فنی در طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن

وی با تشریح برخی آمارها درباره تعداد نیروی انسانی که در امر سرشماری استان تهران تلاش می کنند، یادآور شد: حدود شش هزار نیرو در استان تهران به منظور اجرای طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن سازماندهی شده اند.

افشین متذکر شد: بر اساس آمارها، چهار هزار و ۵۰۰ عامل اجرایی، فنی و آمارگیر در طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان تهران مشارکت داشته و هزار راننده نیز در حوزه نقل و انتقال نیروهای فعال تلاش می کنند.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران افزود: مأموران آمارگیر با تمامی سختی ها و مشقت ها در حال تلاش و فعالیت هستند و بدون تردید این افراد باید از توانمندی بالایی برای انجام وظیفه خود برخوردار باشند.

مشارکت مردم شهرستان قرچک در طرح سرشماری

مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان قرچک با اشاره به این نکته که کار سرشماری عمومی نفوس و مسکن در این شهرستان به نحو مطلوبی انجام شده است، اظهار داشت: شهرستان قرچک در مرحله نخست طرح سرشماری نیز موفق عمل کرد.

وی افزود: مردم شهرستان قرچک همکاری خوبی با ستاد سرشماری داشته و مشارکت مناسبی را در طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن به صورت اینترنتی داشتند.

مرسلپور ادامه داد: هم اکنون نیز مرحله دوم طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن در شهرستان قرچک اجرایی شده و مأموران آمار به صورت روزانه، درب منازل شهروندان حاضر و به وظیفه خود عمل می کنند.

وی بیان داشت: امیدواریم با مشارکت مردم شهرستان قرچک، طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن به بهترین نحو در این شهرستان به پایان رسیده و نقطه اتکایی برای پیشرفت و توسعه شهرستان محسوب شود.

مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید