اوباما در آخرین سفر خارجی خود با شی جینپینگ و متحدان اروپایی‌اش دیدار می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 380440
تاریخ انتشار: 23 آبان 1395 - 01:57
رییس جمهوری آمریکا قرار است با متحدان اروپایی و رییس جمهوری چین در جریان سفر به آلمان و حضور در نشستی در پرو دیدار و گفت و گو کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا قرار است با رهبران فرانسه، انگلیس و آلمان در جریان سفر به آلمان دیدار کند و با شی جینپینگ، رییس جمهوری چین نیز در حاشیه نشست آسیا-پاسیفیک در لیما، پایتخت پرو به گفت و گو بپردازد.

کاخ سفید اعلام کرد که اوباما به عنوان آخرین سفر خارجی خود ماه نوامبر به کشورهای یونان، آلمان و پرو سفر می‌کند.

اوباما از چهاردهم تا بیست و یک نوامبر به سه کشور خارجی درست یک هفته پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا سفر خواهد کرد. اولین مقصد سفر وی آتن خواهد بود که وی علاوه بر دیدار با همتای یونانی‌اش با الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان نیز دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

دومین مقصد سفر خارجی اوباما برلین است که قرار است در این سفر با رهبران کشورهای اروپایی مانند فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه، متئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا، ترزا می، نخست وزیر انگلیس و آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان دیدار و گفت‌وگو کند.

اوباما در آخرین مقصد سفر خود برای حضور در اجلاس همکاری اقتصادی آسیا اقیانوسیه که در 18 تا 20 نوامبر برگزار می‌شود، به پرو می رود.

انتهای پیام/

کد:94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید