بازجویی از رییس هیوندای | اتاق خبر
کد خبر: 380631
تاریخ انتشار: 24 آبان 1395 - 06:12
دادستانهای کره جنوبی در تحقیقات فساد که پای رییس جمهور این کشور را هم به میان کشیده است، از مدیر هیوندای بازجویی کردند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایسنا، خبرگزاری یونهاپ به نقل از یک مقام دفتر دادستانی سئول گزارش داد چونگ مونگ-کو، رییس هیات مدیره هیوندای که پنجمین خودروساز بزرگ جهان است به همراه روسای شرکتهای بزرگ دیگری شامل هانوا مورد بازجویی قرار گرفتند.

دادستانها در حال تحقیقات هستند تا معلوم شود آیا خانم پارک، شرکتها را برای اهدای میلیونها دلار به بنیادهای تحت کنترل چوی سون-سیل معتمد رییس جمهور تحت فشار قرار داده است.

سامسونگ هم با ادعاهایی روبروست مبنی بر اینکه به طور جداگانه ۲.۸ میلیون یورو (۳.۱ میلیون دلار) به چوی برای کمک به آموزش اسب سواری دخترش در آلمان داده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، گفته می شود خانم پارک در ژوییه سال گذشته با مدیران تجاری بلندپایه در دفترش دیدار کرده و از آنها خواسته است به دو بنیاد فرهنگی که برای اهداف شخصی مورد استفاده چوی قرار گرفته اند، کمک کنند.

کمکهای این شرکتها به حدود ۷۰ میلیون دلار بالغ شده که شامل ۲۰ میلیارد وون (۱۷.۵ میلیون دلار) از سامسونگ و ۱۲.۸ میلیارد وون از سوی هیوندای بوده است.

چوی اخیرا به اتهام استفاده از ارتباطش با رییس جمهور برای وادار کردن شرکتها به کمک و دخالت در امور دولتی بدون داشتن مقام رسمی، متهم شده است.

این رسوایی خشم مردم کره جنوبی را برانگیخته و اعتراضات گسترده ای را بدنبال داشته که خواستار استعفای خانم پارک شده اند.

94105

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید