Performancing Metrics

ضرورت بازنگری روش های تامین منابع مالی بنگاه ها | اتاق خبر
کد خبر: 380635
تاریخ انتشار: 24 آبان 1395 - 10:16
در گفت وگو با اتاق خبر مطرح شد
آقاطاهری معتقد است بکارگیری از روش های صحیح در تامین منابع مالی بنگاه های کوچک و متوسط می تواند به بهره وری بهتر در این بخش کمک کند.

اتاق خبر: مدیر روابط عمومی و انتشارات اتاق بازرگانی اصفهان در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات در خصوص نشستی که به منظور ارائه راهکارهایی برای تامین منابع مالی بنگاه های کوچک و متوسط برگذار شده بود، به اتاق خبر گفت: در این جلسات که با حضور سرمایه گذاران و همچنین بنگاه داران تشکیل می شود به بررسی و ارائه برنامه های نوین برای تسهیل تامین منابع مالی کارآفرین ها و فعالان اقتصادی می پردازند.

غلامرضا آقا طاهری با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی اصفهان دارای  11 کمیسیون و 2 معاونت اظهار داشت: هر یک از این 13 بخش نشست هایی به شکل تخصصی برگزار می کنند و با توجه به این امر کمیسیون سرمایه گذاری با تلاش برای جذب سرمایه گذاری های خارجی و همچنین بهره وری بهتر از منابع داخلی می پردازد.

وی تصریح کرد: این نشست ها اغلب با هدف ایجاد بستر های مناسب برای ورود سرمایه گذاری خارجی برگزار می شود، در این راستا جلسه ای در منطقه آزاد کیش تشکیل شد که آنجا پروژه های سرمایه گذاری معرفی شدند و مذاکراتی در این باره انجام شد.

مدیر روابط عمومی و انتشارات اتاق بازرگانی اصفهان در این خصوص اظهار داشت: اتاق بازرگانی تلاش می کند با معرفی این پرژه ها به زبان های انگلیسی و فارسی از تمام ظرفیت های موجود برای جذب سرمایه استفاده کند.

وی با تاکید به اینکه متاسفانه بسیاری از فعالان اقتصادی  تنها راهی که برای تامین منابع مالی خود در  نظر می گیرند دریافت وام از بانک ها و همچنین استقراض هایی که به صورت بهره و با سود بالا هستند تصریح کرد: به نظر می رسد که برای تامین سرمایه پرژه های بزرگ بهترین راه ایجاد اعتماد در مردم و اقدام از طریق شبکه های بورس و فرابورس است.

آقا طاهری در این خصوص افزود: این روش کاربردی تر از دیگر راهکارها است زیرا بانک ها به دلیل اینکه ملزم هستند که بسیاری از چارچوب ها را رعایت کنند شاید آنطور که انتظار می روند نتوانند به حمایت از واحدهای اقتصادی و تولید بپردازند. لذا اگر بتوانیم سرمایه های سرگردانی که در فضای اقتصادی وجود دارد را به شکل متمرکز شناسایی کنیم می توانیم در توسعه بخش های مهم اقتصادی تاثیر گذار باشد.

95103ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید