تاخیر در افتتاح خط ۳ راه‌آهن تهران-گرمسار | اتاق خبر
کد خبر: 380734
تاریخ انتشار: 24 آبان 1395 - 09:06
معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن گفت: خط سوم راه‌آهن حومه‌ای تهران- گرمسار با تاخیر یک ماهه، آذرماه افتتاح می‌شود.

اتاق خبر: درحالی که براساس اظهارات وزیر راه و شهرسازی قرار بود خط سه راه‌آهن حومه‌ای تهران-گرمسار نیمه اول آبان‌ماه سال‌جاری افتتاح شود؛ اما تعویق در تخریب پل ۱۵خرداد ورامین و عدم بهسازی مسیر تردد جایگزین، تحویل پروژه را یک ماه به تاخیر انداخته است.

مازیار یزدانی، معاون فنی و زیربنایی شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی، اظهار داشت: خط سوم مسیر تهران- گرمسار با رفع مشکل تقاطع پل ۱۵ خرداد، اتصال سراسری پیدا کرده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: برای اتصال سراسری مسیر گرمسار -تهران باید ابتدا مسیر تردد مردم ورامین فراهم و سپس پل ۱۵ خرداد تخریب شود تا از این طریق، شاهد گره ترافیکی در منطقه ورامین نباشیم.

به گفته این مقام مسئول، با توجه به محدودیت اعتباری شهرداری، آسفالت مسیر جایگزین با هزینه ۲ میلیارد تومانی از سوی راه‌آهن صورت گرفت؛ در عین حال خط ۳ مسیر تهران- گرمسار آماده است و تنها در نقطه پل ۱۵ خرداد مشکلاتی وجود دارد که با عملیات دوهفته‌ای آسفالت مسیر و انجام تست مسیر، ماه آینده شاهد افتتاح این پروژه خواهیم بود.

با اجرای خط ریلی تهران- گرمسار، شهر گرمسار از طریق راه‌آهن شهری به ورامین و بعد از آن، به شهرری متصل می‌شود. بر اساس برنامه، خط ۴ این مسیر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد که به گفته مدیر پروژه این خط ریلی حومه‌ای، پروژه بیش از ۷۵ درصد پیشرفت داشته است.

مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید