Performancing Metrics

بهبود وضعیت شرکت‌ها دماسنج بازار سرمایه را تغییر خواهد داد | اتاق خبر
کد خبر: 380774
تاریخ انتشار: 24 آبان 1395 - 09:44
نقوی در مورد پیروزی ترامپ در امریکا به عنوان رییس جمهور و اینکه بلافاصله بازارهای جهانی به هم ریختند و وضعیت بورس ایران نیز با افت شاخص‌ها همراه شد؛ گفت: هیجانی که در بازار رخ داد زودگذر بوده و ادامه نخواهد داشت.

اتاق خبر: علی‌ نقوی (مدیرعامل مرکز مالی ایران) ، در مورد این مرکز اظهار داشت: مرکز مالی ایران یکی از شرکتهای بازار سرمایه است که با سهامداری بورس‌های ایران تشکیل شده و بورس تهران، بورس کالا، فرابورس ، بورس انرژی و شرکت سپرده گذاری مرکزی هر کدام 20 درصد از سهام این شرکت را به خود اختصاص داده‌اند.

 وی افزود: فعالیت ما بیشتر در حوزه آموزش و پژوهش در بازار سرمایه است که در حوزه پژوهشی بیشتر به سهامداران می‌پردازیم و در حوزه آموزش شرکتهایی که در بورس پذیرفته شده‌اند را آموزش می دهیم.

نقوی در مورد پیروزی ترامپ در امریکا به عنوان رییس جمهور و اینکه بلافاصله بازارهای جهانی به هم ریختند و وضعیت بورس ایران نیز با افت شاخص ها همراه شد، گفت: هیجانی که در بازار رخ داد زودگذر بوده و ادامه نخواهد داشت.

وی در مورد اینکه این موضوع به اعتقاد شما تا چه زمانی ادامه پیدا می‌کند و تاثیر آن در بورس ایران چگونه خواهد بود؟ افزود: امروز بورس ایران نیز به تبعیت از بورس های دنیا دچار تنش شده و سقوط را تحمل کرده است.

نقوی با بیان اینکه این امر تحلیل‌ها و بررسی‌های بیشتری را می‌طلبد افزود: با این انتخاب نرخ برابری دلار در دنیا کاسته شد و در کنار آن بهای طلا افزایش یافت و بازارهای جهانی نسبت به این انتخاب واکنش منفی نشان دادند و معامله گران بازار ایران نیز به تبعیت از آن حرکت کردند.

  مدیرعامل مرکز مالی ایران در خصوص این موضوع که اواخر سال گذشته گفته می‌شد که سال 95 سال بورس خواهد بود اما پس از مدتی بورس تعدیل شد و اکنون هم که به اواخر سال نزدیک می شویم هنوز اتفاق خاصی رخ نداده است پیش بینی کرد: بازار رشد نسبتا آرامی را طی ماههای گذشته طی کرده و با توجه به اینکه بازار سرمایه دماسنج اقتصادی کشوراست بهبود وضعیت شرکتها در حوزه تولید و سودآوری آنها به تبع آن بازار رشد منطقی را طی ماههای آینده خواهد داشت.

وی تصریح کرد: ما انتظار رشد هیجانی را از بازار نباید داشته باشیم زیرا این موضوع برای بازار مضر است و در اقتصاد با رشد ارامی در حرکت هستیم.

نقوی در پاسخ به این پرسش که پیشران بازار سرمایه کدام بخش است؟ گفت: این موضوع مشخص نیست و تحلیلگران و شرکتهای بازار سرمایه باید در مورد آن توضیح دهند.

ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید