مادورو برگزاری انتخابات زودهنگام را رد کرد | اتاق خبر
کد خبر: 380800
تاریخ انتشار: 24 آبان 1395 - 23:43
رئیس‌جمهوری ونزوئلا برگزاری انتخابات زودهنگام را به عنوان راهی برای برون‌رفت از بحران فلج‌کننده این کشور آمریکای لاتین که به افزایش نرخ تورم، اعتراضات مردمی و کمبود مواد غذایی منجر شده، رد کرد.

اتاق خبر: نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفت: انتخابات راه خروج است؟ راه خروج به کجا؟ هیچکس نباید نسبت به فرایندهای انتخاباتی که در قانون اساسی نیست، وسواس به خرج دهد.

سخنرانی هفتگی تلویزیونی مادورو یک روز پس از آن انجام شد که دولت چپگرای او و اپوزیسیون بر روی نقشه‌ راه مذاکرات برای کاستن از بحران موافقت کردند.

در بیانیه مشترکی که در پایان مذاکرات طرفین با میانجیگری واتیکان منتشر شد، هیچگونه اشاره‌ای به برگزاری انتخابات زودهنگام نشد اما رهبران ائتلاف اصلی اپوزیسیون آن را به عنوان گشایشی به سمت انتخابات به عنوان راه‌حل بن‌بست سیاسی ونزوئلا می‌دانند.

کارلوس اوکاریز، مذاکره‌کننده حزب اپوزیسیون "میزگرد اتحاد دموکراتیک" شنبه گفت این ائتلاف تا زمانی که به مهمترین چیز که همان برگزاری انتخابات و رفراندوم است، دست نیافته باشد در مذاکرات باقی می‌ماند.

اما مادورو در سخنان تلویزیونی‌اش این اظهارات را مسخره کرد و گفت: خیلی خوشحال شدم که متوجه شدم این حزب تا دسامبر ۲۰۱۸ به مذاکره ادامه می‌دهد.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید