Performancing Metrics

خرید کالاهای با کیفیت ایرانی از طریق حذف کالاهای قاچاق میسر می شود | اتاق خبر
کد خبر: 380860
تاریخ انتشار: 25 آبان 1395 - 02:54
نماینده اتاق اصناف ایران در استان خوزستان (شهرستان ماهشهر) گفت: با حذف کالاهای قاچاق ، برای خرید کالاهای ایرانی می توان از طریق فرهنگ سازی و البته با ارتقاء کیفیت تولیدات اقدام کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران لطف الله اصلاحیان  گفت: در سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی بر ضرورت حمایت و تقویت از توانمندی های داخلی تاکید شده لذا با حرکت به سمت سرمایه گذاری برای تولید محصولات مورد نیاز در داخل کشور می توان زمینه افزایش تولید و اشتغال را فراهم کرد.
وی ادامه داد: در شرایط فعلی باید از واردات کالاهای واسطه ای و مصرفی غیرضرور جلوگیری شود تا تولید داخلی توان رقابت و رشد را داشته باشد.
اصلاحیان تاکید کرد: لازم است توان و دانش نیروهای متخصص و نخبه کشور برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بکار گرفته شود چون اکنون بسیاری از قدرت‌های اقتصادی جهان جایگاه امروز خود را با تکیه بر داشته‌ها و ظرفیت‌های بومی خود به‌دست آورده‌اند‌.
اصلاحیان حمایت و تقویت بنگاه های کوچک و متوسط در کشور را ضروری دانست و گفت: قابلیت‌ نیروی‌انسانی کشور بسیار زیاد است و باید فرهنگ بکارگیری این افراد را در جامعه نهادینه و از آنان حمایت کرد.
وی همچنین ترغیب مردم به خرید کالای ایرانی را حائز اهمیت دانست و افزود: تا زمانی‌که محصول تولیده شده به فروش نرسد، چرخه تولید کامل نمی‌شود به همین دلیل یکی از اقدامات اساسی نهادینه کردن فرهنگ خرید کالای ایرانی بخصوص دانش‌بنیان است.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید