Performancing Metrics

دفاع ما در سوریه برای جلوگیری از تجاوز به آرمان‌های اسلامی است | اتاق خبر
کد خبر: 380876
تاریخ انتشار: 25 آبان 1395 - 04:12
لاریجانی در مراسم تشییع شهید خزایی:
رئیس مجلس در مراسم تشییع پیکر خبرنگار شهید محسن خزائی با تاکید بر اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی در تاسیس و حمایت از جریان تروریستی در منطقه کمک می‌کنند، گفت: ما در سوریه برای این دفاع می‌کنیم که کسی به آرمان‌های اسلامی تجاوز نکند .

اتاق خبر: علی لاریجانی که در مراسم تشییع پیکر خبرنگار شهید محسن خزایی در مسجد بلال صداوسیما حضور پیدا کرد، در سخنانی گفت: امروز، روز سختی برای همه ماست. ما عزیزی را از دست دادیم که همه ملت ایران با او مأنوس بودند. شهید محسن خزایی گل سرسبد خبرنگاران بود که دلباخته امام حسین(ع) و آرمان های انقلاب اسلامی بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز برای همه ما لحظات دردآور و سختی است. به ویژه برای خانواده این شهید که نیرویی فرزانه و انقلابی را از دست دادند. این راه نشان می دهد که هوای دفاع مقدس بین ملت ایران اسلامی همچنان شکوفا است.

 لاریجانی خاطرنشان کرد: ملت ایران، استوار و مجاهد در راه اهداف خود با تمام وجود ایستاده است و اگرچه پرسنل صدا و سیما از نیروهای مسلح نیستند ولی خبرنگاران رسانه ملی همراه با نیروهای مسلح در میدان های نبرد حضور پیدا می کنند که این نشان دهنده آن است که ملت ایران در کنار آرمان های انقلاب اسلامی ایستادگی و پایداری می کنند.روحیه انقلابی مردم ایران یک قدرت بزرگ است که توانسته توان حماسی خود را حفظ کند و مجاهدت انقلابی خود را افزایش دهد.ملتی که مجاهدت نماید، هرگز خوار و ذلیل نشده و سرافراز است.

وی ادامه داد: صدا و سیما به خود باید افتخار کند که شهیدی در راه آرمان های انقلاب تقدیم ملت کرده است. حال و هوای دفاع مقدس همچنان بین ملت ایران وجود دارد که این یک سرافرازی بزرگ برای مردم ایران است.مجاهدت ملت ایران برای کشورهای دیگری که با جمهوری اسلامی مراوداتی دارند یک پیام روشن و واضح دارد که ما در راه خود راسخ هستیم و دوستی مان نیز راسخ است.ملت ایران اهل خدعه و نیرنگ نیست و اگر امری را برای بشریت مهم قلمداد کند تا پای جان در راه آن موضوع ایستادگی می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: ما در سوریه برای این دفاع می‌کنیم که کسی به آرمان‌های اسلامی تجاوز نکند و حادثه کربلا به صورت دیگری رخ ندهد. ما در سوریه برای این دفاع می کنیم که شعارهای اسلامی مورد تهدید و تعرض قرار نگیرد.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی به این علت به مردم عراق کمک می کند که عتبات عالیات حفظ شود و ملت عراق که سال های سال گرفتار دیکتاتوری صدام بود و امروز آزاد شده است، گرفتار جریان مجنون و دیکتاتور جدیدی نشود.جریانی تروریستی که امروز در منطقه به وجود آمده یک جریان دست ساز است که کشورهای بزرگ پشت صحنه  این اتفاق شوم هستند.

رئیس مجلس گفت: در گذشته جمهوری اسلامی بیان می کرد که کشورهای بزرگ پشت صحنه جریان تروریست هستند اما برخی می گفتند که اینها حدس و گمان است اما امروز اطلاعات دقیقی وجود دارد که رژیم صهیونیستی و آمریکا در تأسیس و حمایت از جریانات تروریستی منطقه نقش مستقیم داشته اند.برخی سفلگان به شکل گیری و تجهیز گروه های تروریستی کمک کرده اند. تحلیل آنها این است که آشفتگی خاورمیانه بهترین شرایط و وضعیت را برای رژیم صهیونیستی فراهم می کند.

لاریجانی ادامه داد: اگر ملت ایران در سرکوب جریانات تروریستی پیشرو است از روی خودآگاهی و شناخت است. مجاهدت ملت ایران اسلامی در تاریخ ماندگار خواهد شد. تروریست ها باید بدانند که راه شهادت را تک تک ایرانیان با جان و دل خود می روند و به آن باور دارند. این راه آغازگر سلسله ای از مجاهدت‌هاست.

رئیس مجلس خطاب به خانواده خبرنگار شهید خزایی گفت: خانواده خزایی باید افتخار کنند زیرا توفیق شهادت را خداوند به هر کسی اعطا نمی کند. افراد باید آمادگی روحی داشته باشند تا این سعادت را کسب کنند. خانواده شهدا برگزیدگان نزد خداوند هستند. انشاء الله خداوند ملت ایران را در غلبه بر این راه طوفانی در منطقه همراهی می کند و ملت  ایران اسلامی با مجاهدت و ایمان راسخ پیروز خواهند شد.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید