ریاست جمهوری ترامپ فرصت است | اتاق خبر
کد خبر: 380907
تاریخ انتشار: 25 آبان 1395 - 08:09
جانسون:
وزیر امور خارجه انگلیس با دفاع از ریاست جمهوری دونالد ترامپ به عنوان یک "فرصت" گفت که موارد بسیاری برای امیدواری وجود دارد.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس یکشنبه در نشست بروکسل برای بررسی نتایج شوک‌آور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت نکرد و با سرزنش اروپایی‌ها مواجه شد. جانسون امروز (دوشنبه) با سفر به بروکسل برای شرکت در نشست عادی وزرای خارجه اتحادیه اروپا گفت که موارد بسیاری برای امیدواری انگلیس و اروپا وجود دارد.

نشست اضطراری روز یکشنبه برای بررسی واکنش اروپا در قبال آمریکا پس از پیروزی ترامپ بود که عدم حضور بوریس جانسون موجب شد تا جمعی از مقام‌ها از جمله فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا او را سرزنش کنند.

جانسون در بروکسل گفت: مهمترین اقدام این است که پیش‌داوری نسبت به رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا و یا دولت او نداشته باشیم. تنها چند روز است که انتخابات برگزار شده است و گمان می‌کنم که باید صبر کنیم و ببینیم چه پیش می‌آید. با این حال فکر می‌کنم که باید آن را یک فرصت تلقی کنیم.

موگرینی با بیان اینکه سایر کشورها از غیبت بوریس جانسون متعجب بودند، گفت: شماری از وزرا به دلایل سیاسی نیامده بودند و به خوبی می‌دانید که یکی از آنها چه کسی بود. فکر می‌کنم کشوری که تصمیم گرفته از اتحادیه اروپا خارج شود، دیگر تمایلی ندارد درباره روابط آتی ما با آمریکا به بحث بپردازد.

بوریس جانسون اولین کسی بود که مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا پس از انتخابات با او تماس گرفت.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید