بازی های سیاسی مانع از حل بحران آلودگی هوا می شود | اتاق خبر
کد خبر: 381031
تاریخ انتشار: 26 آبان 1395 - 10:15
حجت الاسلام علیرضا سلیمی
نماینده مردم محلات و دلیجان ایجاد همکاری میان سازمان ها را اصلی ترین عامل برای ارتقای سلامت محیط زیست دانست.

اتاق خبر: نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با اتاق خبر در خصوص عوامل موثر در آلودگی هوای استان تهران و دیگر کلانشهر ها گفت: استفاده از سوخت های غیر استاندارد و آلاینده یکی از اصلی ترین عواملی است که موجب می شود در فصل سرما این مشکل تشدید شود.

علیرضا سلیمی تصریح کرد: اغلب در جایگاه های سوخت، بنزین هایی توزیع می شود که به دلیل ناخالص بودن در بلند مدت توانسته مشکلات زیست محیطی بسیاری را ایجاد کند.

وی با تاکید بر اینکه عدم تجهیز کارخانه ها به سیستم فیلترینگ موجب تشدید آلودگی محیط زیست می شود اظهار داشت: با توجه به اینکه شهر ها در حال حاضر از نظر وسعت توسعه یافته اند، شاهد آن هستیم که حضور این کارخانجات صنعتی محیط زیست این  مناطق را تحت تاثیر قرار داده اند.

سلیمی افزود: باید به دنبال راهکارهایی باشیم که با استفاده از آن ها کارخانجات و واحدهای تولیدی را به حاشیه دور شهر ها منتقل کنیم.

وی شیوه های ساخت و ساز در شهرهای بزرگ را غیر اصولی دانست و اظهار داشت: متاسفانه ساختمان ها در مناطق مختلف استان به شکل غیر اصولی متمرکز شده اند و این امر در تشدید آلودگی های شهری می تواند موثر باشد.

نماینده مردم محلات و دلیجان توضیح داد: عامل دیگری که اصلاح آن می تواند به بهبود وضعیت زیست محیطی استان تهران کمک کند نوع مصرف سوخت های خانگی است که با توجه به افزایش سرما و مصرف مضاعف این انرژی تاثیر آن را بر وضعیت هوا شاهد هستیم.

سلیمی تاکید کرد: نکته ای که باید به خاطر داشته باشیم این است که به دلیل فرسودگی خودروها و همچنین نبود تکنولوژی های لازم برای بهبود روند تولید اتومبیل همواره سطح بالایی از آلودگی ها مربوط به ماشین ها است.

وی در ادامه ایجاد همکاری میان سازمان های مربوطه را اصلی ترین عامل برای ارتقای سلامت محیط زیست دانست و گفت: با بکارگیری از فناوری های جدید می توانیم به دنبال اصلاح فاکتورهای آلاینده در محیط زیست باشیم.

نماینده مردم محلات و دلیجان همچنین اذعان داشت: سازمان محیط زیست این مسئولیت را بر عهده دارد که میان واحدهای مختلف هماهنگی برقرار کند و با بهره گیری از سیستم های نظارتی دقیق و قاطع با این بحران جدی مبارزه کند.

سلیمی به نامه ای که نمایندگان مجلس به رییس جمهور نوشته اند اشاره کرد و گفت: نباید در این شرایط به دنبال بازی های سیاسی باشیم بلکه با دیدگاهی منطقی و همچنین اراده ملی تلاش کنیم تا این مسئله را پیش از آنکه باعث مختل شدن زندگی افراد شود، مرتفع کنیم.

95103ت

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید