Performancing Metrics

افزایش شمار پرواز بین شهرهای بندرعباس - ساری | اتاق خبر
کد خبر: 381054
تاریخ انتشار: 25 آبان 1395 - 23:35
مدیرکل فرودگاه های هرمزگان گفت : شمار پرواز از فرودگاه های بین المللی بندرعباس به ساری از یک پرواز در هفته به سه پرواز رفت و برگشت افزایش یافت.

اتاق خبر:محمود امانی بنی روز سه شنبه در این خصوص اظهار داشت :این پرواز از هفته آینده و در روزهای شنبه و دوشنبه بوسیله شرکت قشم ایر و با استفاده از یک فروند هواپیمای فوکر 100 انجام می شود .
وی با بیان اینکه همچنان شاهد افزایش پروازها در سطح فرودگاه بندرعباس و سایر فرودگاه های استان خواهیم بود ، ادامه داد : افزایش پرواز در مسیرهایی که فاصله بیشتری از بندرعباس دارند یکی از اولویت های اصلی این اداره کل است.
وی اضافه کرد : ایجاد رفاه و آرامش بیشتر برای ساکنان بندرعباس و هرمزگان یکی از مهمترین کارها در طول امسال بوده و برنامه های خوبی برای افزایش پرواز فرودگاه های اقماری بندرلنگه و ابوموسی وجود دارد که به زودی شاهد نتایج آن خواهیم بود .
مدیرکل فرودگاه های هرمزگان اظهارداشت: رسالت اصلی این اداره کل توجه به نیاز مردم در حوزه هوانوردی و ایجاد آرامش در مسافرت های هوایی بوده و با توجه به درخواست های مکرر مردم افزایش پروازها همچنان در دستور کار قرار دارد.
امانی بنی با اشاره به اهمیت پرواز در مسیر جدید افزود: یکی از مهمترین عوامل در ایجاد مسیر پروازی جدید در فرودگاه ها استقبال مردم بوده و به طور قطع در هر مسیری که این استقبال وجود داشته باشد برای افزایش پرواز اقدام می شود.
مدیرکل فرودگاه های هرمزگان اظهارکرد: 18 مسیر پروازی داخلی و بین المللی در استان داریم که امیدواریم با پیگیری های صورت گرفته تا قبل از سال جدید 2 مقصد جدید نیز اضافه شود.
امانی بنی خاطرنشان کرد: روزانه 230 پرواز از فرودگاه بندرعباس انجام می شود و در مسیر ابوموسی و بندرلنگه متغیر است و پیگیر هستیم که پرواز از مسیر دبی - بندرلنگه نیز انجام شود.
بیشترین تعداد پروازها با روزانه 38 سورتی پرواز رفت و برگشت در فرودگاه بین المللی بندرعباس انجام می شود و سالانه حدود یک میلیون و 200 مسافر از خدمات فرودگاه بین المللی بندرعباس برای جا به جایی خود استفاده می کنند.
این استان دارای 13 فرودگاه است که از این تعداد تنها 6 فرودگاه در تملک و مورد استفاده شرکت فرودگاه ها قرار دارد.
سه فرودگاه شامل ، بندرعباس ، بندرلنگه و ابوموسی از 6 فرودگاه یاد شده عملیاتی بوده و سه فرودگاه پارسیان ، بستک و میناب نیز بعد از ساخت دیوارهای حفاظتی آن پروازها انجام می شود.
از هفت فرودگاه دیگر نیز 2 فرودگاه کیش و قشم در اختیار منطقه آزاد و 2 فرودگاه سیری و لاوان در اختیار شرکت نفت بوده و سایر فرودگاه ها نیز در اختیار نیروهای نظامی قرار دارد.

ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید