آیا آلودگی هوا دستخوش بازی های سیاسی است؟ | اتاق خبر
کد خبر: 381133
تاریخ انتشار: 26 آبان 1395 - 16:03
اتاق خبر بررسی می کند
آلودگی هوای تهران اتفاق تکرار شدنی در فصل های سرد سال است که با گذشت این ایام فراموش می شود اما این فراموشی هیچگاه به معنای حل این بحران نیست.

اتاق خبر_فاطمه نبی پور: هر سال با آغاز فصل پاییز و زمستان شوق انتظار بارش برف و باران روزهای سرد را به کام کودکان و بزرگسالان شیرین می کرد و همچنین طبیعت این فصل بی مانند بود، اما طی چند سال گذشته شاهد آن هستیم که در آغاز پاییز با بحرانی به نام وارونگی هوا مواجه می شویم که نه تنها این فصل زیبا را به کام همه تلخ می کند بلکه در بسیاری موارد موجب ایجاد مشکلات جدی برای سلامت افراد می شود.

 وارونگی هوا پدیده ای طبیعی است که با ظهور آن هوای گرم در طبقات بالایی جو ساکن می شوند و هوای سرد به همراه آلودگی و ذرات مضر در  سطح پایین قرار می گیرند. این مسئله علاوه بر اینکه بسیاری از امور اجتماعی را مختل می کند، تا حد زیادی سلامت افراد را به خطر می اندازد، چنانکه شاهد آن هستیم که در دومین ماه از پاییز که آلودگی هوا افزایش یافته میزان آمار مرگ و میر نیز بیشتر شده.

با وجود مشکلات عدیده ای که این مسئله ایجاد می کند هنوز از طرف مسئولان اقدام موثر و قابل توجهی صورت نگرفته، بلکه میان دولت، شهرداری و وزارت نفت جدال های برای پیدا کردن مقصر به وجود آمده است. واقعیت این است که تا زمانی که تمام نهادها و سازمان های دولتی و یا خصوصی به صورت یکپارچه و متحد به دنبال رفع این مشکل برنیایند نمی توان انتظار داشت که این مسئله زیست محیطی برطرف شود. در این راستا برخی معتقدند که افرادی به دلیل اغراض سیاسی تمایل چندانی به حل این بحران ندارند و با سنگ اندازی و کارشکنی هایی در صدد تشدید این امر هستند .

در حال حاضر شاهد آن هستیم که تنها اقدامی که صورت گرفته تعطیلی مدارس و برخی ادارات با هدف کاهش رفت و آمد است اما سوال اصلی این است که تا کی می توان با این روش با این بحران جدی مقابله کرد؟ با وجود اینکه سهم بیشتر آلودگی مربوط به دود ناشی از سوخت خودروها و موتورسیکلت ها است اما بسیاری از امور دیگر در این خصوص موثر هستند. یکی دیگر از از مهم ترین این عوامل قرارگرفتن کارخانجات صنعتی در نزدیکی شهرها می باشد که این واحدها به دلیل نداشتن تکنولوژی و تجهیزات استاندارد آلودگی های مضاعفی تولید می کنند. علاوه بر این به سبب اینکه شرکت ها و کارخانجات صنعتی غیرکارشناسانه ایجاد شده اند بیش از سایر عوامل تاثیر گذاشته اند.

یکی از مسائلی که غیر کارشناسانه صورت گرفته در خصوص کارخانجات این است که شرایط جغرافیای استان تهران به شکلی می باشد که وزش باد از سمت غرب به شرق صورت میگیرد و از آنجایی که کارخانجات صنعتی عمدتا در غرب این کلانشهر قرار گرفته آلودگی ها به شکل کامل وارد شهر می شود، همچنین با افزایش ساخت و ساز بسیاری از فضا های سبز و باغ ها تخریب شده اند که این امر خود موجب ایجاد اختلال در چرخش محیط زیست می شود.

علاوه بر این سوخت های فسیلی غیراستاندارد تا حد زیادی در بروز این مسئله نقش داشته است. همچنین افزایش تولید سالانه خودرو از عوامل موثر در تشدید بحران است که اگر بخش کوچکی از هزینه آن ها صرف نوسازی و تجهیز وسایل حمل و نقل عمومی شود تاثیر چشمگیری در جلوگیری و مقابله با آلودگی هوای کلانشهر ها خواهد داشت. مشکل جدی ای که در این خصوص وجود دارد مناسب نبودن  وسایل حمل و نقل عمومی است که استفاده از آن ها را با دشواری همراه می کند و برعهده ناوگان حمل و نقل عمومی می باشد که این مشکل را برطرف کند.

با وجود همه این مسائل به نظر می رسد که با عزم ملی و یکپارچه می توان این مشکلات را مدیریت کرد و مسئله قطعی این است باید به دنبال یافتن راهکارهایی عملی برای اصلاح امور باشیم هر یک از آن ها اگر چه به شکل گسترده ای در جامعه نهادینه شده اما با فرهنگسازی و ارتقای سطح فرهنگ جامعه قابل تغییر  هستند.

 نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در خصوص عوامل موثر در آلودگی هوای استان تهران و دیگر کلانشهر ها گفت: استفاده از سوخت های غیر استاندارد و آلاینده یکی از اصلی ترین عواملی است که موجب می شود در فصل سرما این مشکل تشدید شود.

علیرضا سلیمی تصریح کرد: اغلب در جایگاه های سوخت، بنزین هایی توزیع می شود که به دلیل ناخالص بودن در بلند مدت توانسته مشکلات زیست محیطی بسیاری را ایجاد کند.

وی با تاکید بر اینکه عدم تجهیز کارخانه ها به سیستم فیلترینگ موجب تشدید آلودگی محیط زیست می شود اظهار داشت: با توجه به اینکه شهر ها در حال حاضر از نظر وسعت توسعه یافته اند، شاهد آن هستیم که حضور این کارخانجات صنعتی محیط زیست این  مناطق را تحت تاثیر قرار داده اند.

سلیمی افزود: باید به دنبال راهکارهایی باشیم که با استفاده از آن ها کارخانجات و واحدهای تولیدی را به حاشیه دور شهر ها منتقل کنیم.

وی شیوه های ساخت و ساز در شهرهای بزرگ را غیر اصولی دانست و اظهار داشت: متاسفانه ساختمان ها در مناطق مختلف استان به شکل غیر اصولی متمرکز شده اند و این امر در تشدید آلودگی های شهری می تواند موثر باشد.

نماینده مردم محلات و دلیجان توضیح داد: عامل دیگری که اصلاح آن می تواند به بهبود وضعیت زیست محیطی استان تهران کمک کند نوع مصرف سوخت های خانگی است که با توجه به افزایش سرما و مصرف مضاعف این انرژی تاثیر آن را بر وضعیت هوا شاهد هستیم.

سلیمی تاکید کرد: نکته ای که باید به خاطر داشته باشیم این است که به دلیل فرسودگی خودروها و همچنین نبود تکنولوژی های لازم برای بهبود روند تولید اتومبیل همواره سطح بالایی از آلودگی ها مربوط به ماشین ها است.

وی در ادامه ایجاد همکاری میان سازمان های مربوطه را اصلی ترین عامل برای ارتقای سلامت محیط زیست دانست و گفت: با بکارگیری از فناوری های جدید می توانیم به دنبال اصلاح فاکتورهای آلاینده در محیط زیست باشیم.

نماینده مردم محلات و دلیجان همچنین اذعان داشت: سازمان محیط زیست این مسئولیت را بر عهده دارد که میان واحدهای مختلف هماهنگی برقرار کند و با بهره گیری از سیستم های نظارتی دقیق و قاطع با این بحران جدی مبارزه کند.

سلیمی به نامه ای که نمایندگان مجلس به رییس جمهور نوشته اند اشاره کرد و گفت: نباید در این شرایط به دنبال بازی های سیاسی باشیم بلکه با دیدگاهی منطقی و همچنین اراده ملی تلاش کنیم تا این مسئله را پیش از آنکه باعث مختل شدن زندگی افراد شود، مرتفع کنیم.

در ادامه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص ضرورت رفع مشکل آلودگی هوای تهران تاکید کرد: با فرهنگسازی و آموزش های شهری می توانیم با این مسئله مقابله کنیم و لازم است مردم در جامعه به این درک برسند که افزایش خودروهای تک سرنشین می تواند به سلامت جامعه و همچنین نسل های بعدی آسیب وارد کند .

فاطمه ذوالقدر با اشاره به اینکه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی شکلی از نبوغ اجتماعی است تصریح کرد: اگر سازمان حمل و نقل کشور بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی را در دستور کار خود قرار دهد بسیاری از این مشکلات برطرف می شود.

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر وسایل حمل و نقل عمومی از استاندارد کامل بهره مند نیستند و در ساعات پرتردد و شلوغ همین مسئله عاملی برای ایجاد مشکلات مضاعف می شود. همچنین فرسودگی اتوبوس ها به دلیل مشکلات فنی به شکل قابل توجهی موجب افزایش آلودگی می شود.

نماینده مردم تهران در ادامه توضیح داد: مسئله دیگری که در ایجاد آلایندگی هوا نقش قابل توجهی دارد وجود کارخانجات صنعتی در نزدیکی شهر و مناطق مسکونی است به طور مثال کارخانه های تولید روغن نباتی که در داخل شهر ساخته می شوند هم به لحاظ شهرسازی و هم به لحاظ زیست محیطی تاثیر مخربی را دارا هستند.

وی در این خصوص افزود: انتظار می رود که دولت و همچنین مسئولان به دنبال انتقال این واحدها به مناطق دور از شهرها باشند و در این راستا اقدامات موثری را در نظر بگیرند.

ذوالقدر توضیح داد: اگر چه بارها در اینباره اظهار نظراتی شده اما هیچ گاه به طور جدی به این موضوع پرداخته نشده. البته باید توجه داشته باشیم که در شرایط فعلی اقتصاد، جابجایی کارخانجات و ممکن است حتی موجب تعطیلی و یا عقب افتادگی این واحدها شود و از نظر اقتصادی قابل توجیه نیست.

نماینده مردم استان تهران تاکید کرد: باید این کارخانجات به سیستم های تهویه استاندارد تجهیز شوند و بر نحوه فعالیت آن ها نظارت کامل صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان استان تهران نامه ای به ریاست جمهوری نوشته اند گفت: در این نامه از آقای روحانی و دستگاه اجرایی ایشان مشخصا درخواست شده است که در خصوص بحث آلودگی هوا اقدامات جدی  انجام دهند و شخصا به حل این مشکل وارد شوند.

ذوالقدر از تشکیل کارگروهی در خصوص مقابله با آلودگی محیط زیست خبر داد و تصریح کرد: در این کارگروه تعاملی میان نمایندگان استان تهران با ارگان های مربوط برقرار می شود هدف ارائه راهکارهای کاربردی برای بهبود سلامت هوای کلانشهر ها و استان های بزرگ است. 

در بخشی دیگر معاون نظارت و پایش محیط زیست تهران گفت: دلایل اصلی آلودگی هوای تهران انتشار آلاینده هایی هستند که در فضا وجود دارند که بیشتر آن ها مربوط به منابع متحرک و وسایل نقلیه است.

محمد رستگاری در این خصوص افزود: به طوری که بیش از 80 درصد از آلودگی هوای تهران ناشی از ذرات آلاینده خودروها و موتور سیکلت ها هستند و بخشی از سایر منابع مانند کارخانجات و نیروگاه ها در تشدید این آلودگی دخیل هستند.

وی با اشاره به اینکه برای مدیریت بحران آلودگی هوای استان لازم است مدیریت درستی داشته باشیم تصریح کرد: باید برای هر نوع از این منابع آلودگی، سیاست های مرتبط و مقتضی در نظر گرفته شود به عنوان مثال ارتقای سطح کیفی خودرو ها می تواند اقدام مناسبی برای مقابله با آلاینده های متحرک باشد.

رستگاری بهبود کیفیت سوخت را عاملی برای کنترل آلودگی هوای کلانشهر ها دانست و گفت: اگر با فرهنگسازی بتوانیم سلیقه افراد جامعه را تغییر دهیم و میل آن ها را به سفر کمتر کنیم خیلی از مشکلات محیط زیستی که در حال حاضر با آن ها مواجه هستیم قابل اصلاح است.

وی با اشاره به اینکه همه نهادها و ارگان ها چه خصوصی، چه دولتی می توانند در رفع بحران آلودگی هوا کمک کنند اظهار داشت: خوشبختانه بسیاری از سازمان های مربوط علاوه بر اینکه در این راستا نهایت تلاش خود را می کنند همواره با سایر بخش ها هماهنگی و همکاری های لازم را انجام می دهند.

معاون نظارت و پایش محیط زیست تهران در ادامه گفت: یکی از اصلی ترین راهکارها در این خصوص افزایش حمل و نقل عمومی است و اگر مسئولان بتوانند همکاری های لازم را انجام دهند به همان نسبت به کاهش آلودگی هوا کمک خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه تا به امروز اقدامات قابل توجهی در جهت بهبود سطح کیفی هوای استان تهران صورت گرفته گفت: از جمله مهم ترین این کارها این بوده که طی 3 سال اخیر خودرو هایی که در داخل تولید شده اند اغلب با سوخت یورو 4 هستند که این گامی بلند در جهت رسیدن به هوای پاک خواهد بود.

رستگاری در پایان تصریح کرد: دولت به عنوان یک نهاد اجرایی می تواند نقش مهمی در رفع مشکل آلودگی هوا ایفا کند.

 وی همچنین افزود: در چند سال اخیر با اقداماتی که انجام داده تاثیر قابل توجهی در بهبود سلامت هوای کلان شهر ها داشته است به طوری که تعداد روزهای آلاینده در 3 سال اخیر کاهش چشمگیری داشته، پیش از این 40 درصد از سال هوای آلوده داشته ایم و در حال حاضر این عدد به 30 درصد کاهش یافته است.

 ت95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید