تاکید العبادی بر تامین امنیت مرزها پس از داعش | اتاق خبر
کد خبر: 381141
تاریخ انتشار: 26 آبان 1395 - 20:58
نخست وزیر عراق با تکذیب خبر مشارکت جنگنده‌های ایرانی و اردنی در نبرد با داعش بر لزوم از بین بردن خلأهای امنیتی در مرزهای مشترک این کشور با سوریه پس از نابودی داعش تاکید کرد.

اتاق خبر: حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در کنفرانسی مطبوعاتی در محل اقامت خود در بغداد که پس از نشست هفتگی کابینه برگزار شد، گفت: مرزهای مشترک کشور با سوریه دچار مشکلات امنیتی هستند که این امر افزایش اقدامات در آنجا و رسیدگی به این مشکل را پس از نابودی داعش می‌طلبد.

العبادی اظهار داشت: ما پیشتر هم عدم مشارکت جنگنده‌های ایرانی و اردنی در عملیات‌ها علیه داعش را اعلام کرده‌ایم. عراق از کشورهای همسایه و جهان خواسته با ارسال سلاح و ارائه اطلاعات درباره تروریست‌ها کمک کنند و تاکنون اجازه نداده که هیچ نیرویی خارج از ائتلاف در نبردها علیه داعش مشارکت داشته باشد.

نخست وزیر عراق افزود: ما در مرزهای مشترکمان با سوریه دچار مشکلات امنیتی هستیم و این مرزها به گذرگاه امنی برای تروریست‌ها تبدیل شده و آنها از این مناطق وارد عراق می‌شوند. لازم است پس از نابودی داعش اقدامات امنیتی و نظامی جهت رفع این مشکل انجام شود.

العبادی در ادامه گفت: داعش در زمینه استفاده از خودروهای بمب گذاری شده در مناطق مسکونی در موصل شکست خورد.

وی ادامه داد: عراق به دنبال آن است که اقلیت‌های مختلف را به مناطقشان بازگرداند و مجرمانی که دست به جنایاتی علیه این اقلیت‌ها زدند محاکمه کند.

نخست وزیر عراق با تاکید بر اینکه نیروهای امنیتی پایبند به حمایت از شهروندان در استان نینوا هستند گفت: نبرد موصل نشان دهنده قدرت بالای نیروهای عراقی در نبرد با داعش است.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید