روابط بانکی ایران و برزیل برقرار شود | اتاق خبر
کد خبر: 381298
تاریخ انتشار: 28 آبان 1395 - 11:24
وزیر امور اقتصادی و دارایی در دیدار با وزیر انرژی برزیل، خواستار برقراری رابطه بین بانک‎های دو کشور و ایجاد روابط کارگزاری شد.

اتاق خبر: علی طیب‌نیا در دیدار با وزیر انرژی برزیل به تشریح فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران پرداخت و گفت:‌ ایران و برزیل در روابط تجاری موجود مکمل یکدیگرند و هردو کشور یک هدف مشترک دارند و  برای حل مشکل فقر و مشکلات معیشتی مردم خود تلاش می‌کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین در خصوص برقراری ارتباط بین بانک‌های دو کشور و رابطه کارگزاری با وزیر انرژی و معادن برزیل گفتگو کرد.

همچنین فرناندو بزها کولیو فیلیو، وزیر انرژی و معادن برزیل گفت: روابط برزیل و ایران در حال گسترش  بیشتر از هر زمان دیگری است و حضور وزیر اقتصاد ایران در برزیل که با وزرای مختلف جهت انجام توافق های تجاری و اقتصادی بین دوکشور دیدار و گفتگو می‌کند، کمک خواهد کرد تا در جلسه نهایی اجلاس اسناد و تفاهم نامه های مهمی امضا و در نهایت عملی شود.

وی گفت:‌  برزیل هم بیشتر از هرزمان دیگری علاقه مند و هم نیازمند به گسترش روابط تجاری خود با ایران است. این در حالی است که ایران از توانایی بسیار خوبی در زمینه های انرژی و نفت و گاز برخوردار است.

وزیر انرژی و معادن برزیل با معرفی کارگروه اقتصادی و تجاری خود به هیئت ایرانی افزود:‌ دولت جدید ما در این زمینه مصمم است و شکی ندارم که میزان مبادلات تجاری که در حال حاضر حدود ۲ میلیارد دلار است در آینده نزدیک دوبرابر خواهد شد و با برنامه ریزی هایی که  بین دو کشور انجام شده تا به ۵ میلیارد دلار هم برسد.

فرناندو کولیو فیلیو از گسترش روابط تجاری در دوران تصدی وزارت خود ابراز خرسندی کرد و گفت:‌ ما در دولت برزیل علاقمند به گسترش هرچه بیشتر رابطه تجاری با ایران هستیم و من هم در آینده نزدیک سفری به ایران خواهم داشت نه صرفا برای دیدار و یک سفر بلکه مذاکرات جدی خواهیم داشت تا فرصت های سرمایه گذاری بین دوکشور را عملی کنیم.

مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید