Performancing Metrics

سرنوشت مبهم بزرگترین توافق تجارت آزاد جهان | اتاق خبر
کد خبر: 381356
تاریخ انتشار: 29 آبان 1395 - 13:18
صدراعظم آلمان مطرح کرد؛
با افتادن زمام قدرت به دست ترامپ، این بار صدر اعظم آلمان با صراحت به عدم ادامه همکاری تجاری اروپا با آمریکا به دلیل مواضع ترامپ اذعان کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان اعلام کرد، توافق جدید تجارت آزاد میان اتحادیه اروپا با آمریکا یعنی همان تجارت فرااقیانوسی و همکاری سرمایه گذاری اروپا-آمریکا با روی کار آمدن دونالد ترامپ دیگر امکان پذیر نخواهد بود.

وی تصریح کرد که ترامپ مخالف تجارت آزاد میان آمریکا و اتحادیه اروپا است. مرکل به این نکته اشاره کرد که اتحادیه اروپا و آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین مناطق تجاری در جهان محسوب می شوند و آلمان همواره به این توافق تجاری با آمریکا متعهده بوده است.

بر همین اساس دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا بر این باور است که توافقات تجاری بین المللی موجب از بین رفتن فرصت های شغلی در داخل خاک این کشور شده و به رقابتی شدن فضای کسب و کار در آمریکا آسیب جدی وارد می کند.

وی پیش از این در مناظرات انتخاباتی خود، این توافقات را مورد انتقاد قرار داده و اعلام کرده بود که در صورت پیروز شدن در انتخابات، آنها را کنار خواهد گذاشت.

بر پایه این گزارش، مذاکرات توافق تجارت فرااقیانوسی و همکاری اتحادیه اروپا و آمریکا در حوزه سرمایه‌گذاری سه سال پیش آغاز شد و به گفته کارشناسان اقتصادی، این توافق می‌تواند با در برگرفتن ۸۵۰ میلیون مصرف کننده به عنوان بزرگ‌ترین بازار تجارت جهان شناخته شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید