اصولگرایان به تخریب روحانی روی آورده‌اند | اتاق خبر
کد خبر: 381681
تاریخ انتشار: 2 آذر 1395 - 10:02
زیباکلام با اشاره به لغو مراسم سخنرانی‌اش:
صادق زیباکلام با اشاره به مراسم سخنرانی خود و علی مطهری در دانشگاه آزاد قزوین و مشهد گفت: از آن‌جایی که اصولگرایان شانس زیادی برای پیروزی ندارند، به تخریب روحانی روی آورده‌اند و در تلاشند تا از اقبال عمومی نسبت به او بکاهند.

مناظره زیباکلام و نبوی

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران درباره علت لغو مراسم سخنرانی خود در دانشگاه آزاد قزوین اظهار کرد: براساس اعلام دادستانی قزوین «تبعات امنیتی» علت لغو مراسم امروز عنوان شده است.

وی با تاکید بر اینکه مجوزهای مربوطه برای برگزاری این سخنرانی از سوی شورای فرهنگ دانشگاه صادر شده بود، خاطرنشان کرد: شورای فرهنگی دانشگاه که متشکل از رییس دانشگاه، نماینده رهبری در دانشگاه و نماینده وزیر علوم است بنا به درخواست دفتر انجمن اسلامی مجوزهای مربوطه برای برگزاری این مراسم در داخل دانشگاه را صادر کرده بودند.

زیباکلام با تاکید بر اینکه برگزاری مراسم در داخل محیط دانشگاه صرفا نیازمند اخذ مجوز از شورای فرهنگی دانشگاه است گفت: با وجود اینکه برگزاری مراسم در داخل دانشگاه نیازی به اخذ مجوز از شورای تامین و فرمانداری ندارد، براساس هماهنگی های انجام شده فرمانداری تامین امنیت خارج از دانشگاه را برعهده گرفته بود.

این استاد دانشگاه تهران همچنین به لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد اشاره و با بیان اینکه موضوع این لغو مجوزها نه من هستم و نه آقای مطهری اظهار کرد: مواضع من و آقای مطهری بر همگان روشن است و من نیز طی 6 ماه گذشته در بیش از نیمی از دانشگاه‌های کشور سخنرانی داشته‌ام. نه حرف من و نه حرف آقای مطهری جدید نیستند که بخواهد موجب لغو مجوز شود.

زیباکلام ادامه داد: فکر می‌کنم که  بخشی از قوه قضاییه در حال انجام نوعی زورآزمایی با آقای روحانی است تا به مردم نشان دهد که دولت کاره‌ای نیست.

وی با اشاره به کناره‌گیری احمدی نژاد بنا به توصیه رهبری از رقابت‌های انتخاباتی سال 96 گفت: پس از اینکه قرار شد احمدی‌نژاد در این انتخابات نباشد از آن‌جایی که اصولگرایان شانس زیادی برای پیروزی ندارند، به تخریب روحانی روی آورده‌اند و در تلاشند تا از اقبال عمومی نسبت به او بکاهند.

زیباکلام درباره اینکه آیا اعتراضی به لغو مجوز سخنرانی خود دارد اظهار کرد: من مانند مطهری جرات و جسارت ندارم که علیه دادستانی اعلام جرم کنم.

وی همچنین با تاکید بر اینکه موضوع لغو مجوزها ارتباطی با دولت ندارد خاطرنشان کرد: از آن‌جایی که لغو مجوزهای اخیر از سوی دادستانی صورت گرفته است قوه مجریه نقشی در این زمینه ندارد. اگر استانداری یا فرمانداری جلوی برگزاری سخنرانی را گرفته بودند می‌توانستیم از رییس جمهور و وزارت کشور توضیح بخواهیم اما الان قوه قضاییه و دادستانی در این زمینه ورود پیدا کرده و لغو مجوزها را انجام داده‌اند.

قرار بود صادق زیباکلام بعد از ظهر امروز طی مراسمی به دعوت انجمن اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، با موضوع «پیروزی ترامپ» در این دانشگاه سخنرانی کند که ساعاتی پیش از برگزاری این مراسم، به دستور دادستانی قزوین، مجوز برگزاری سخنرانی لغو شد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید