تشدید جنگ میان کردها، داعش و ترکیه در شمال سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 381748
تاریخ انتشار: 2 آذر 1395 - 16:25
مخالفان سوری مورد حمایت ترکیه در نزدیکی شهر الباب با کردها و در شمال این شهر با داعشی‌ها درگیر شدند.

اتاق خبر: ابو اسعد دابق، یکی از مخالفان سوری و از فرماندهان نیروهای عملیات موسوم به "سپر فرات" که از حمایت ترکیه برخوردار هستند، از درگیری‌ با  کردها در روستای شیخ ناصر، واقع در نزدیکی شهر الباب در شمال سوریه خبر داد و گفت: نیروهای ما که در فاصله چند کیلومتری شهر الباب بودند، مانع از هرگونه پیشروی کردها شدند.

 

دابق افزود: نیروهای کرد برای کنترل بر شهر الباب و قطع کردن تمامی مسیرهای منتهی به منطقه الصناعة در حلب و شهر الباب تلاش کردند.

ارتش سوریه نیز اعلام کرده که نیروهایش در فاصله 12 کیلومتری جنوب شهر الباب مستقر هستند و  هرگز به همپیمانان ترکیه اجازه کنترل بر شهر الباب را نخواهد داد.

شهر الباب در شمال حلب مهمترین شهر در نوار مرزی سوریه محسوب می‌شود که همچنان در کنترل داعش است و کردها، دولت سوریه و ارتش ترکیه با همراهی مخالفان سوری تحت حمایت خود در تلاش هستند که این شهر را به کنترل در آورند.

 

یکی از مخالفان سوری نزدیک به آنکارا گفت: ارتش ترکیه از روز شنبه حملات توپخانه‌ای و هوایی خود علیه داعش و نیروهای سوریه دموکرات(کردها) در منطقه استراتژیک قباسین که مشرف به شهر الباب است را افزایش داده است.

خبرگزاری اعماق وابسته به گروه تروریستی داعش نیز اعلام کرد که دو عامل انتحاری داعش با خودروهای بمب گذاری شده محل تجمع نیروهای ارتش ترکیه و ارتش آزاد سوریه در شمال شهر الباب را هدف قرار دادند.

 

خبرگزاری اعماق افزود، پس از این حمله جنگنده‌های ترکیه دو روستای بزاعه و قباسین واقع در اطراف الباب را هدف قرار دادند. این خبرگزاری تصاویری از این حملات را نیز منتشر کرد.

 

در این راستا ارتش ترکیه اعتراف کرد که در جریان حملات موشکی در نزدیکی شهر الباب دو سرباز این کشور زخمی شده‌اند.

 

ارتش ترکیه نیز از آغاز حملات هوایی علیه پایگاه‌های داعش در شرق و غرب شهر الباب در قالب عملیات "سپر فرات" خبر داد.

 

خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از ارتش ترکیه از کشته شدن 11 داعشی و انهدام شش مرکز و 11 پایگاه دفاعی آنها و نیز چهار پایگاه دفاعی یگان‌های مدافع خلق کرد در این حملات خبر داد.

 

طبق بیانیه نظامی ترکیه، مخالفان سوری از آغاز عملیات "سپر فرات" کنترل 1800 کیلومتر مربع را در شمال سوریه به دست گرفته‌اند و 215 روستا را در شمال این کشور آزاد کرده‌اند.

 

در همین راستا شورای نظامی منبج وابسته به نیروهای سوریه دموکرات که ستون اصلی آن را یگان‌های مدافع خلق کرد تشکیل می‌دهند، اعلام کرد که در حملات هوایی جنگنده‌های ترکیه در اطراف شهر منبج یکی از نیروهایش کشته و یکی دیگری زخمی شد.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید