مشاور وزیر راه و شهرسازی:چرخه معیوب شهرسازی باید درمان شود | اتاق خبر
کد خبر: 382069
تاریخ انتشار: 4 آذر 1395 - 14:11
مشاور و نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در شورای‌عالی حفظ حقوق بیت‌المال گفت: اکنون دچارچرخه معیوبی در شهرسازی هستیم که برای توسعه و رسیدن به شهر ایده آل باید آن را درمان کرد.

اتاق خبر:حسین معصوم چهارشنبه شب در همایش گرامیداشت روز شهرسازی در بندرعباس اظهار کرد : باید بهانه تامین هزینه شهر را از تراکم فروشی و تغییر کاربری کنار گذاشت.
وی افزود: کمبود مسکن در سال های مختلف در برخی موارد راه سوءاستفاده را برای زیاده خواهان باز کرده و آنها با سوءاستفاده از تقاضا در بازار مسکن به جای ایجاد مسکن برای مردم، جیب خود را پر می‌کنند.
این مقام مسئول ابراز داشت: باید در نظر داشت آنچه از فروش شهر نصیب جامعه می شود ،هیچ است و آینده را فدای خواسته های امروز می کنیم.
معصوم تاکید کرد: ما باید هر گونه تعارف را در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز کنار بگذاریم و با کار عملیاتی برخوردها را با این ساخت و سازها انجام دهیم.
مشاور وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در دنیا ساحل باعث توسعه شهرهاست، گفت: به همین دلیل شهرهای ساحلی شکل گرفت تا توسعه شکل بگیرد.
وی با طرح این سوال که آیا شهرهای ما نیز برهمین اساس توسعه یافته، تاکید کرد: ما انتظار داریم که ساحل زمینه ساز توسعه واقعی شهرمان شود.
به گزارش ایرنا، در این مراسم از شهرداران نمونه و دست اندرکاران حوزه شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان تجلیل و مقالاتی در زمینه سیما و منظر شهرهای ساحلی و شهرهای هوشمند ساحلی ارائه شد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید