دیدار وزیر ارتباطات با همتای اندونزیایی | اتاق خبر
کد خبر: 382080
تاریخ انتشار: 4 آذر 1395 - 16:41
'محمود واعظی' وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که برای شرکت در دوازدهمین اجلاس کمیسیون همکاری های اقتصادی ایران و اندونزی در جاکارتا به سر می برد روز پنجشنبه با 'رودیان تارا' همتای خود دیدار و مذاکره کرد.

اتاق خبر:وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان در این دیدار که 'محمود فرازنده' مدیر کل آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه و 'ولی الله محمدی' سفیر کشورمان در اندونزی نیز حضور داشتند، با اشاره به نقش و جایگاه ارتباطات و مخابرات در پیشرفت جامعه بشری و توسعه اقتصادی کشورها، زمینه های گسترده این حوزه برای همکاری بین دو کشور را تشریح کرد.
وی گفت که با توجه به برنامه ریزی جامع ایران برای توسعه کشور علاقه مندیم با کشورهای مهم اسلامی و آسیایی از جمله اندونزی تبادل تجربیات و انتقال دانش فنی داشته باشیم.
واعظی همچنین بر ضرورت بهره مندی از فناوری های نوین و اینترنت در جامعه امروز بشری و تولید مشترک محتوای بومی متناسب با فرهنگ ملی، بومی و دینی کشورها تاکید کرد.
وی آمادگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان را نیز با توجه به سفر آتی 'جوکو ویدودو' رئیس جمهوری اندونزی به تهران برای تنظیم چارچوب یک برنامه در حوزه های تحقیق و توسعه، اینترنت، امنیت شبکه، تلفن همراه و پست و مخابرات، همکاری در بخش فرکانس و ماهواره در دراز مدت و در قالب یک سند مشترک اعلام کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان در این دیدار ضمن دعوت از همتای اندونزیایی برای بازدید از ایران، ابراز امیدواری کرد با تعامل پایدار توافقات حاصله محقق شود.
'رودیان تارا' وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اندونزی نیز با تاکید بر روابط گسترده دو کشور مهم ایران و اندونزی در آسیا، از پیشرفت های ایران در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات تمجید کرد.
وی گفت: زمینه وسیعی برای همکاری ها بین دو کشور وجود دارد و با توجه به توسعه ارتباطات و تقاضای وسیع جامعه پرجمعیت همچون اندونزی، ما چاره ای جز اینکه تولیدات و محتوا را به لحاظ کاهش هزینه ها بومی سازی کنیم، نداریم.
وزیر ارتباطات اندونزی همچنین بر استفاده از تجارب مهم به ویژه در بخش دولت الکترونیک، تولید تجهیزات تلفن همراه، نیروی انسانی و سرمایه گذاری و تجارت الکترونیک تاکید کرد.
وی خواستار همکاری اندونزی و ایران در بخش امنیت شبکه و استفاده از تجربه های ایران در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات شد.
'رودیان تارا' با استقبال از تهیه سند مشترک همکاری، بر عملیاتی کردن تفاهم های صورت گرفته میان دو کشور تاکید کرد.

ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید