صدور کیفرخواست برای متهمان پرونده اسیدپاشی به مدیر سابق بیمارستان ضیاییان | اتاق خبر
کد خبر: 382274
تاریخ انتشار: 6 آذر 1395 - 07:00
وکیل مدافع مدیر سابق بیمارستان ضیاییان که آذرماه سال گذشته مورد اسیدپاشی قرار گرفته بود، از صدور کیفرخواست برای دو متهم این پرونده خبر داد.
به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، لیلا احسن با بیان این مطلب گفت: کیفرخواست این پرونده صادر شده ولی هنوز به دادگاه ارسال نشده است.

وی افزود: برای متهمان این پرونده به اتهام اسیدپاشی کیفرخواست صادر شده و متهمان هم با قرار وثیقه  آزاد هستند.

براساس این گزارش، هشتم آذرماه سال گذشته دکتر انوری مدیر  بیمارستان ضیاییان از سوی دو مرد موتورسوار هدف اسیدپاشی قرار گرفت.

 ماجرای این اسیدپاشی با دستور بازپرس حسین‌پور قاضی کشیک دادسرای جنایی پایتخت برای رازگشایی در اختیار اکیپی از اداره 16 پلیس آگاهی قرار گرفت.

مأموران بررسی‌های ویژه را در دستور کار خود قرار دادند. پس از ساعت‌ها عملیات تحقیقی، پلیس به سرنخی از یک جراح عمومی رسید که عضو هیأت علمی دانشگاه نیز بود و تحقیقات نشان می‌داد از مدت‌ها پیش با مدیر بیمارستان ضیائیان اختلاف داشته است. کارآگاهان خانه جراح کینه‌جو را در پونک شناسایی کردند و این مظنون اسیدپاشی در عملیاتی غافلگیرانه بازداشت شد.

این مظنون پرونده در همان دقایق نخست به اسیدپاشی روی صورت دکتر انوری اعتراف کرد و گفت: این اقدام را با همدستی برادرزاده‌اش انجام داده است.

همین موضوع کافی بود تا برادرزاده او نیز که تنها 21 سال داشت توسط مأموران دستگیر شود. پس از آن بود که متهم اصلی پرونده، هدف از اسیدپاشی را انتقامجویی از مدیر بیمارستان ضیائیان اعلام کرد و برای این رفتار مجرمانه برادرزاده تحصیلکرده‌اش را نیز با خود همراه کرده بود.

با اعترافات صریح این پزشک متهم و همدستش، بازپرس حسین‌پور دستور بازداشت موقت این دو عامل اسیدپاشی را صادر کرد و تحقیقات بیشتر در این پرونده ادامه داشت. با این حال روال طول درمان دکتر انوری تا زمان روشن شدن میزان صدمات آسیب و سوختگی ناشی از اسید همچنان در حال انجام بود که شعبه 1142 دادگاه کیفری 2 استان تهران با اعتراض به قرار بازداشت موقت متهمان این پرونده موافقت کرد.

به این ترتیب دو عامل اسیدپاشی به صورت مدیر بیمارستان  ضیائیان با قید وثیقه 500 ‌میلیون تومانی تا زمان تشکیل دادگاه در آستانه آزادی قرار گرفتند.
انتهای پیام/

کد:94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید