مسئولان با مسببان احتمالی حادثه قطار سمنان قاطعانه برخورد کنند | اتاق خبر
کد خبر: 382469
تاریخ انتشار: 7 آذر 1395 - 14:41
هاشمی رفسنجانی:
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به حادثه قطار در سمنان گفت: این انتظار از مسئولان مربوط می‌رود که در خصوص علل آن، بررسی‌های لازم را انجام دهند و با مسببان احتمالی قلطعانه برخورد کنند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز به ریاست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تشکیل جلسه داد.

در این جلسه، ادامه بررسی عملکرد اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و فرمانده ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و وزیر امور اقتصادی و دارایی و دبیر این ستاد پیگیری شد و اعضای مجمع سؤالات و پیشنهادهای خود را در خصوص گزارش جلسه قبل جهانگیری از اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، مطرح کردند که به سؤالات مطرح شده پاسخ داده شد.

در ابتدای جلسه، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در سخنانی، با ابراز تأسف از رحلت مرجع عالیقدر، شادروان آیت‌الله موسوی اردبیلی و تسلیت مجدد این ضایعه به مردم، حوزه‌های علمیه و اعضای مجمع، گفت: ایشان از دوران انقلاب تا پایان عمر شریفشان، منشأ خیر و خدمات فراوان برای کشور و انقلاب بود.

وی راهپیمایی میلیونی مسلمانان از سراسر جهان به ویژه زائران ایرانی به مناسبت اربعین حسینی را شگفت‌آور و در کل جهان در خور تحسین دانست و افزود: عظمت این حضور برای دنیا، معنی‌دار و برای جهان اسلام وحدت‌بخش و الهام آفرین است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ابراز تأسف شدید از جنایت اخیر گروهک تروریستی داعش در منطقه حلّه عراق که به شهادت و مصدومیت جمع زیادی از زائران محترم کربلا و نجف به ویژه زائران ایرانی منجر شد، گفت: هر چند به برکت حضور هوشمندانه و مقتدرانه نیروهای امنیتی، در داخل امنیت خوبی برقرار است، ولی گروهک داعش که ضربات کاری و هولناکی را در مناطق سوریه و عراق متحمّل شده و به خطر جدّی افتاده‌است، متأسفانه اقداماتی مذبوحانه انجام داده و زائران بی‌دفاع عتبات را به شهادت می‌رساند که باید برای امنیت بیشتر زائران در خارج از مرزها نیز اقدامات مؤثرتری انجام شود.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با اشاره به حادثه‌ تأسف‌بار تصادف دو قطار در مسیر سمنان و دامغان که به کشته و مجروح شدن جمعی از هموطنان منجر شد، با تسلیت این اتفاق به خانواده‌های عزادار، به خصوص مردم استان آذربایجان شرقی و به ویژه شهر تبریز، اظهار داشت: متأسفیم که چنین حادثه‌ای رخ داد و این انتظار از مسئولان مربوط می‌رود که در خصوص علل آن، بررسی‌های لازم را انجام دهند و ضمن برخورد قاطع با مسببان احتمالی، برای رسیدگی به امور مجروحان و تسلّای خاطر بازماندگان سریع تر عمل کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با گرامیداشت هفته بسیج، به تاریخچه تأسیس بسیج مستضعفین با فرمان امام(ره) اشاره کرد و گفت: ایشان با درایت، آینده‌اندیشی و پیش‌بینی‌های لازمی که داشتند و با توجه به اینکه مطمئن بودند انقلاب به دلیل ماهیت ظلم‌ستیزی خود، در آینده دچار موانع و مشکلات تحمیلی داخلی و خارجی خواهد شد، به فکر تأسیس نیروی مردمی بسیج بیست میلیونی افتادند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، افزود: انقلاب اسلامی ایران با حضور پرشور مردم و بدون حمایت‌های خارجی پیروز شد و با حضور و مشارکت مردم دوام یافت و کشوری که از چنگال استعمار و استثمار به دست مردم آزاد شده بود، قطعاً برای ادامه هم به حضور مردم نیاز داشت و خواهد داشت.

وی افزود: طبیعی بود که این انقلاب مردمی موجب وحشت دیکتاتوری به نام صدام در عراق و دشمنان جهانی شد، لذا بسیج مردم برای مقابله با این حجم وسیع تهاجمات از ابداعات امام راحل بود که آثار ارزشمندی در تاریخ برجای گذاشت.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، حماسه آفرینی بسیج در ۸ سال دفاع مقدس را بی‌نظیر خواند و گفت: این حماسه آفرینی هیچ وقت از حافظه تاریخی مردم فراموش نخواهد شد، زیرا در این دوران توانستیم به مدد جانفشانی نیروهای مسلح و بسیج مردمی، جنگ را به خوبی اداره و پس از جنگ نیز حقانیت خود را در عرصه سیاسی به دنیا اثبات کنیم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، سرنوشت شوم و نکبت بار صدام، منافقین، ارتجاع منطقه و حتی نیروهای اشغالگر را برای تاریخ عبرت‌آموز دانست و افزود: در حالی که خداوند به ملت ایران نصرت داد، ولی اکنون نیروهای امریکایی در عراق، سوریه، یمن، افغانستان و بقیه مناطق با چه مشکلاتی مواجهند، سرنوشت صدام و منافقین کوردل چه شد!؟

وی تأکید کرد: اگر همچنان به مردم و اراده آنان تکیه داشته باشیم، خداوند نیز ما را کمک خواهد کرد و انقلاب آسیب نخواهد دید.

در ادامه جلسه، ابتدا چهارده نفر از اعضای مجمع دیدگاه‌ها، نظرها و سؤالات و شبهات خود را به مدت ۷۰ دقیقه در خصوص گزارش جلسه قبل جهانگیری، رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی و همکاران وی در خصوص عملکرد اجرایی این ستاد مطرح کردند.

سپس طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی، دژپسند دبیر ستاد و قربانی، معاون اقتصادی بانک مرکزی و همچنین برای جمع بندی، معاون اول رئیس‌جمهور و رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی، ضمن تشکر و قدردانی از اهتمام اعضای مجمع به اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و توجه جدی به نظرها و دیدگاه‌های مؤثر اعضا، به سؤالات و شبهات مطرح شده پاسخ دادند که مورد تشکر و تقدیر رئیس و اعضای مجمع قرار گرفت.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید