بوریس جانسون: غرب عقب نشینی نمی کند | اتاق خبر
کد خبر: 382473
تاریخ انتشار: 7 آذر 1395 - 15:42
بیشتر از گذشته در جهان حضور خواهیم داشت
وزیر خارجه انگلیس پس از دیدار با رئیس جمهور و رئیس اجرائی دولت افغانستان اذعان کرد: غرب عقب نشینی نمی کند. قصد داریم بیشتر از گذشته در جهان حضور داشته باشیم!

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس امروز پس از ورود به افغانستان اعلام کر د: اظهاراتی که بر اساس آن انتخاب «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا و نیز خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) به معنیِ عقب نشستن قدرت های جهانی از حضور در سایر نقاط جهان می شود؛ واقعیت ندارد.

وی در دیدار با «اشرف غنی» رئیس جمهور و «عبدالله عبداالله» رئیس اجرائی دولت افغانستان از تداوم آنچه وی تعهد به این کشور خواند، خبر داد.

«بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس در این خصوص گفت: همانطور که شما نیز انتظار دارید، هیچیک از زمینه های همکاری ما تحت تأثیر رابطه ما با اتحادیه اروپا قرار نخواهد گرفت.

وزیر خارجه انگلیس در ادامه به خبرنگاران اذعان کرد: اگر منظور این باشد که جهان غرب قرار است عقب نشینی خود را آغاز کند، مؤکداً می گویم، نه؛ من اینطور فکر نمی کنم. چنین اوضاعی مسلماً درباره انگلیس مصداق ندارد.

«بوریس جانسون» بدون اشاره به تبعات مداخله های غرب در مناطق مختلف جهان، اعتراف کرد: قصد داریم بیشتر در جهان حضور داشته باشیم؛ حتی بیشتر از گذشته.

وی تصریح کرد: البته باید ببینیم که در واشنگتن اوضاع به چه شکل خواهد شد. من فکر می کنم که منافع آمریکا در امنیت و ثبات این بخش از جهان به عنوان اصلی مهم و اساسی باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید