دعوت از فعالان حوزه زنان برای مشارکت در سیاستگذاری شهری گرگان | اتاق خبر
کد خبر: 382776
تاریخ انتشار: 10 آذر 1395 - 06:26
مشاور سیاستگذاری کمیسیون بانوان شورای شهر گرگان از فعالان حوزه بانوان برای مشارکت در این کمیسیون دعوت کرد.

اتاق خبر: نیکان آرخی گفت: کمیسیون زنان و خانواده شورای شهر گرگان در دوره جدید فعالیت خود از کلیه صاحبنظران و فعالان حوزه زنان و تشکل‌های مدنی این حوزه دعوت می کند تا به همکاری و مشارکت در امور این کمیسیون بپردازند.

آرخی توضیح داد: کمیسیون زنان و خانواده شورای شهر گرگان در دوره جدید فعالیت، درهای این نهاد را بازکرده و علاقمندانه به گسترش تعامل و همکاری با صاحبنظران و فعالان حوزه زنان در گرگان می پردازد.

وی توضیح داد: در این دوره، چند برنامه را در اولویت اهداف این کمیسیون داریم که از جمله آن توسعه همکاری و ارتباط با تشکلهای غیردولتی زنان، صاحبنظران و بانوان کارآفرین شهر گرگان است.

این فعال حوزه زنان تصریح کرد: شناسایی، توسعه و تقویت نهادهای مدنی حوزه زنان، شناسایی، توسعه، و تقویت نهادهای اقتصادی و کارآفرینی زنان،  شناسایی نیازمندیها و ارائه پیشنهاد به صحن عمومی برای مصوبه در حوزه زنان، برگزاری همایش و برنامه در حوزه کارآفرینی و مدنی زنان از جمله اهداف و سیاست‌هایی است که در دوره جدید سعی می کنیم به صورت جدی آنها را پیگیری کنیم.

آرخی با اشاره به ظرفیت ها و اختیارات این کمیسیون اظهار کرد: شورای شهر و کمیسیون های آن، یکی از نهادهای مردمی و منتخب است و می تواند در حوزه زنان از قدرت خود برای کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش حضور و مشارکت فرهنگی و اجتماعی زنان استفاده کند. اما در یک دهه اخیر شاید آنگونه که مورد انتظار و مطلوب بود از ظرفیت ها، امکانات و فرصت‌های این نهاد و کمیسیون در حوزه سیاستگذاری زنان در امور شهری استفاده کافی و وافی نشد.

وی اظهار کرد: در این دوره تلاش می کنیم تا ارتباط و تعامل این کمیسیون و شورای شهر، با نهادهای مدنی و فعالان زنان تقویت شود تا از نظرات و مشارکت آنها در حوزه مسایل شهری و مصوبات شورای شهر استفاده شود.

وی افزود: در حال حاضر، جلسات این کمیسیون به صورت هفتگی و در روزهای یکشنبه و با مدیریت مهندس قدس مفیدی برگزار می شود. ما علاقمندیم از کلیه تشکلها و افراد علاقمندی که قصد همکاری و مشارکت در حوزه مسایل شهری زنان را دارند دعوت کنیم تا با دبیرخانه این  کمیسیون و از طریق روابط عمومی شورای شهر گرگان تماس گرفته و مشخصات خود یا تشکل مربوطه برای همکاری را اعلام کنند تا با آنها تماس بگیریم. چشم انداز ما حضور و مشارکت گسترده گروه‌ها و نهادهای مختلف در جلسات و سیاستگذاری های این کمیسیون برای افزایش عقلانیت و سیاستگذاری جمعی در این حوزه است.

نیکان آرخی فعال و صاحبنظر حوزه زنان استان گلستان است که با حکم مهندس قدس مفیدی رییس شورای شهر گرگان به عنوان مشاور سیاستگذاری «کمیسیون زنان و خانواده» این نهاد انتخاب شد.

مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید