Performancing Metrics

نقش پررنگ فرهنگیان در مشارکت مدارس با تعاونی ها | اتاق خبر
کد خبر: 385215
تاریخ انتشار: 29 آذر 1395 - 15:11
معاون وزیر آموزش و پرورش به اتاق خبر گفت:
مرضیه گرد معتقد است که با بهره گیری از تجارب فرهنگیان بازنشسته می توان سهم تعاونی ها را در توسعه عملکرد مدارس توسعه داد.

اتاق خبر: معاون وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با اتاق خبر با تاکید بر اینکه معلمان و مدیران بازنشسته ظرفیت بالایی دارند گفت: با توجه به این مسئله ما به دنبال این هستیم که از تمام تجارب آن ها بهره مند شویم اما نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که به دلیل مشکلات مالی موجود امکان بکارگیری از این قشر نیست.

مرضیه گرد در این خصوص افزود: یکی از روش های مناسب برای رفع این مشکل استفاده از حوزه تعاونی ها است که به شکل مشارکتی به توسعه این بخش کمک می کند.

وی توضیح داد: در چارچوب تفاهم نامه ای که صورت گرفته معلمان و مدیران بازنشسته در صورتی که تمایل داشته باشند می توانند به صورت انفرادی و یا گروهی به اداره کل تعاون استان خود درخواست دهند و مجوز ثبت تعاونی را دریافت کنند در این شرایط می توانند به حوزه های مختلف آموزش و پرورش مراجعه و آمادگی همکاری خود را اعلام کنند.

رییس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردم وزارت آموزش و پرورش همچنین تصریح کرد: مدیریت مدارس ما به شکل تعاونی و با مشارکت معلمان انجام خواهد شد، در سند تحول بنیادین بحثی به عنوان هیات امنا داریم که تصویب می شود از اولیا هزینه ای دریافت نشود مگر برای کلاس های آموزشی که به صورت فوق برنامه برگزار می شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر شاهد آن هستیم که مدارس غیر انتفاعی به بهانه های گوناگون اقدام به دریافت هزینه های اضافی می کنند. خوشبختانه بخش های مختلف نظارت که با ما همکاری داشته اند در سال جاری به شکل جدی تری در این خصوص نظارت و بررسی خواهند داشت.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: الگوی شهریه، این حق را به فرد موسس داده است که بنا به امکاناتی که در اختیار دانش آموزان قرار می دهد یا به میزان حقوق و مزایایی که برای معلمان در نظر گرفته می شود؛ مبلغی را به عنوان شهریه اعلام کند که مورد تایید شورای عالی نظارت استان قرار می گیرد لذا این امکان وجود دارد که مدارسی که در یک محل واقع هستند دارای شهریه های متفاوت باشند.

گرد در پایان اذعان داشت: مسئولان مدارس لازم است که هزینه اداره مدرسه را به شکل شفاف در اختیار اولیا قرار دهند تا مردم بدانند و با آگاهی انتخاب کنند.

95103ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید