دولت اوباما در حال انتقام گیری است | اتاق خبر
کد خبر: 386108
تاریخ انتشار: 11 دی 1395 - 18:34
مسکو:
سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (شنبه) تاکید کرد، در آستانه کنار رفتن دولت دموکرات آمریکا این حس در میان روس‌ها وجود دارد که آنها برای انتقام گرفتن از دونالد ترامپ به دلیل پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تلاش می‌کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا پنجشنبه ۳۵ تن از دیپلمات‌های روس را اخراج، دو کنسولگری روس‌ها را تعطیل و تحریم‌های جدیدی علیه شش شخصیت و پنج نهاد اعمال کرد و اتهام آنها مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود؛ اتهاماتی که کرملین نمی‌پذیرد.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در مصاحبه با اسپوتنیک گفت: صاقانه باید بگویم که این حس وجود دارد که تیم دموکرات اکنون برای انتقام‌گیری از ترامپ به دلیل پیروزی در انتخابات تلاش می‌کند و تصمیم‌های پوچی در آستانه روی کار آمدن او اتخاذ می‌کند.

این سخنگوی روس تاکید کرد: دولت در حال کناره‌گیری آمریکا از هیچ تلاشی برای وخیم کردن روابط دوجانبه  مضایقه نمی‌کند و متوجه این مساله نیست که نمی‌توان روابط را از این بدتر کرد. ادعای واشنگتن مبنی بر اینکه مسکو برای پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات تلاش کرده و اتهاماتی مبنی بر اینکه ترامپ "نامزد روسیه" است، حقیقت ندارد. این یک جنگ اطلاعاتی است و صحت ندارد.    
سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین گفت، واشنگتن و مسکو تمام پیش‌ نیازهای لازم برای حل بن‌بست روابط را در اختیار دارند اما اقدامات دولت کنونی آمریکا موجب می‌شود تا اوضاع پیچیده‌تر شود.

زاخارووا گفت: ما آماده همکاری با هر تیم آمریکا هستیم. پیش‌ فرض ما این است که باید بن‌بست در مناسبات آمریکا و روسیه را حل کنیم. تماس‌ها میان مسکو و دولت ترامپ هم به محض روی کار آمدن ترامپ آغاز می‌شود.   

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید