اقتصاد بدون نفت به مفهوم کنار گذاشتن نفت از اقتصاد نیست | اتاق خبر
کد خبر: 386123
تاریخ انتشار: 12 دی 1395 - 10:02
مشاور وزیر نفت:
مشاور وزیر نفت با بیان این‌که نمی‌توان بدون هوا تنفس کرد، گفت: اقتصاد بدون نفت امکان‌پذیر نیست و در این زمینه عده‌ای نفهمیده‌اند که اقتصاد بدون نفت به معنای ایجاد تغییر ساختاری در اقتصاد است نه آنکه نفت به صورت کامل از چرخه اقتصاد کنار گذاشته شود.
757529.jpg

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمد جواد عاصمی پور اظهار کرد: تغییر در ساختار اقتصادی به معنای آن است که نفت پایدارشده در کشور را به یک صنعت و اقتصاد پایدار تبدیل کنیم زیرا نفت، سالار اقتصاد است و هر چه بگوییم اقتصاد بدون نفت، امکان ندارد زیرا حیات اقتصادی ما به نفت است.

وی افزود: نفت موتور محرکه همه صنایع است، به شکلی که به ازای هر کار مستقیم در صنعت نفت، 35 کار غیرمستقیم به وجود می‌آید.

عاصمی پور تصریح کرد: صنعت داخلی با موتور نفت روشن می‌شود و سایر خدمات مختلف مانند خدمات بانکی، بخش بیمه، تمام تجهیزات نفت، صنعت آموزش و ... نیز می‌توانند با کمک نفت خود را تقویت و با تقویت خود به توسعه کشور کمک کنند.

وی با بیان این‌که صنعت نفت در بحث محرومیت‌زدایی می‌تواند نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای داشته باشد، افزود: باید از این صنعت یاد گرفت که چگونه توانسته در دمای بالای 60 درجه و رطوبت بالا در مناطق مختلف بهترین مهندسین را جذب کند زیرا این یک پلتفرم است و باید از این چهارچوب برای بحث محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال به خوبی استفاده کرد.

عاصمی پور اظهار کرد: صنعت نفت، یک صنعت مولد است و کارش تولید ثروت برای کشور است اما باید از این ثروت به شکل صحیح استفاده شود.

وی بیان کرد: همان‌طور که سالار اقتصاد ملی، نفت است، سالار بخش بالادستی صنعت نفت، حفاری است و باید به صنعت حفاری نیز توجه ویژه‌ای داشت زیرا صنعت نفت بدون حفاری ممکن نخواهد بود.

عاصمی پور با بیان این‌که مدیران کشور دچار دگردیسی عجیبی شده‌اند، عنوان کرد: ما نیازمند رستاخیز مدیریتی هستیم و باید به مدیران جوان در کشور اعتماد شود و از این نسل استفاده کرد.

وی ادامه داد: همه گرفتاری‌ها و مشکلات ما بحث مدیریت است و اگر دنیا با مدیریت خلق شده، ما نیز باید به این مسأله توجه کنیم. اگر مدیری دارای افکار درست باشد، می‌تواند تغییر ایجاد کند و باید به بحث مدیریت به صورت ویژه توجه کرد.

این کارشناس مسائل نفتی خاطرنشان کرد: قبل از آنکه دیگران از مزایای نفت بهره‌مند شوند، باید تولیدکنندگان نفت از آن بهره ببرند اما اکنون می‌بینیم که وضعیت خوزستان به چه شکل است و مردم آن با مشکلات فراوانی روبرو هستند. باید به مردم خوزستان و سایر مناطق نفتی رسیدگی شود زیرا آن‌ها در خط مقدم جبهه صنعت نفت هستند.

انتهای پیام/

کد:94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید