آغاز دور جدید تلاش‌های سازمان ملل برای حل بحران یمن | اتاق خبر
کد خبر: 386230
تاریخ انتشار: 14 دی 1395 - 19:19
سخنگوی دولت مستعفی یمن از سفرهای قریب‌الوقوع فرستاده سازمان ملل به مسقط، ریاض و عدن درباره طرح صلح پیشنهادی این سازمان خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، راجح بادی، سخنگوی دولت مستعفی یمن اظهار داشت:‌ اسماعیل ولد شیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن به زودی در منطقه حضور یافته و برای اعلام نظرش  درباره اصلاحات انجام شده توسط دولت مستعفی در نقشه راه پیشنهادی سازمان ملل سفرهایی به مسقط، ریاض و عدن خواهد داشت.

راجح بادی در ادامه وجود هر گونه پیشنهاد برای اعلام آتش‌بس در یمن را تکذیب کرد.

وی با اشاره به اینکه دیدار ولد شیخ احمد و عبد ربه منصور هادی(رئیس جمهور مستعفی یمن) در شهر عدن خواهد بود، تاکید کرد: ‌تا این لحظه پاسخی از ولد شیخ احمد در این باره دریافت نکرده‌ایم و به محض دریافت نظرات ولد شیخ، کار بررسی این دیدگاه‌ها برای اتخاذ یک موضعگیری آشکار آغاز خواهد شد.

راجح بادی در واکنش به اظهارات اخیر علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین یمن گفت: صالح نه تنها علیه قانون اساسی یمن بلکه علیه قوانین بین‌المللی نیز شورش می‌کند.

وی در ادامه مدعی شد:‌ صالح به انسانی انتقام‌جو بدل شده و می‌خواهد در پاسخ به مخالفت مردم با ادامه دوره ریاستش که بیش از ۳۳ سال ادامه داشت، به جای احترام به خواست مردم، از آنها انتقام بگیرد، حتی اگر در این مسیر مجبور شود تمامی قوانین بین‌المللی از جمله سازمان ملل را زیر پا بگذارد.

یک منبع نظامی نیز اعلام کرد که در درگیری‌های میدانی در یمن دستکم شش تن از نیروهای جنبش مردمی انصارالله یمن در بمباران جنگنده‌های ائتلاف متجاوز عربی در استان مأرب کشته شدند.

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) نیز مدعی شد، روند اختلافات میان نیروهای وابسته به جنبش انصارالله یمن و علی عبدالله صالح با اختلاف‌نظرهای این دو طرف در مورد آینده یمن و راه‌حل‌های سیاسی بحران در این کشور آشکار شده است.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید