قدرت فرهنگی در پی قدرت اقتصادی می‌آید | اتاق خبر
کد خبر: 386253
تاریخ انتشار: 15 دی 1395 - 00:45
موحدی کرمانی:
امام جمعه موقت تهران گفت: اگر از همه آنچه خداوند به شما داده استفاده کنید جمعی قوی و قدرتمند می‌شوید که نیازی به خارج نخواهید داشت و با قوی شدن در بعد اقتصادی، در بعد فرهنگی نیز قوی خواهیم شد و دیگر مطرح نمی‌شود که برای اجرای طرح‌های فرهنگی، بودجه نداریم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، آیت‌الله موحدی کرمانی در دیدار با اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان در دانشگاه پیام نور تهران، از استاندار کرمان به عنوان فردی خلاق و محبوب یاد کرد و افزود: دعا می‌کنم خداوند توفیقات مدیران استانی را زیادتر کند تا نه‌تنها قلعه گنج نمونه شود بلکه تمام این استان نمونه باشد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم کشوری داشته باشیم که در بعد اقتصادی بتواند روی پا خود بایستد وحربه دشمنان به ویژه آمریکا و ایادی آن برای به زانو درآوردن ما در عرصه اقتصادی را کند کرده و روی پای خود بایستد.

موحدی کرمانی با اشاره به تاکید قرآن کریم بر استفاده صحیح از سرمایه‌های کشور، گفت: قرآن کریم درباره ثروت عمومی مطرح کرده اگر به درستی از این ثروت استفاده کنیم می‌توانیم روی پای خود بایستیم. اگر از همه آنچه خداوند به شما داده استفاده کنید جمعی قوی و قدرتمند می‌شوید که نیازی به خارج نخواهید داشت و با قوی شدن در بعد اقتصادی، در بعد فرهنگی نیز قوی خواهیم شد و دیگر مطرح نمی‌شود که برای اجرای طرح‌های فرهنگی، بودجه نداریم.

وی خطاب به جمع حاضر اضافه کرد: ایجاد امید در بین مردم مبتنی بر توانمندی‌های خود و جلب اعتماد بیشتر مردم به مسئولان که با اجرای اقدامات حوزه اقتصاد مقاومتی استان کرمان انجام شده، جای تقدیر دارد. هر یک از شما یک مسئولیت استانی یا ملی را بر عهده دارید که وظیفه بسیار سنگینی است.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: هر چه درجه حکومتی افراد بالاتر برود، مسئولیت و وظیفه سنگین‌تری بر عهده آنها است.

وی همچنین گفت: امیدواریم اقدامات استان کرمان در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور نمونه شود و همه یاد بگیرند.

موحدی کرمانی با اشاره به اینکه بهترین دستورات حکومتی در سخنان امام علی (ع) به مالک اشتر قابل مشاهده است، افزود: ایجاد درآمد برای انسان‌ها تا بتوانند روی پای خود بایستند یکی از دستورات امام علی (ع) بوده است که شما در تحقق آن موفق بوده‌اید. آبادانی شهر نیز یکی دیگر از موارد مورد تاکید در آموزه‌های مبین اسلام است که در این راستا نیز موفقیت‌هایی داشته‌اید.

وی ریشه‌کنی فساد را یکی دیگر از تاکیدات آموزه‌های دینی در جامعه دانست و بیان کرد: بخش عمده فساد به مسائل اقتصادی برمی‌گردد و البته همه آن به این موضوع مرتبط نیست.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: مقابله با دشمنان مردم و به زانو درآوردن دشمن یکی دیگر آموزه‌های دینی است که امروز بخشی از به زانو درآوردن دشمن بزرگ یعنی آمریکا به معنای آن است که روی پای خود بایستیم و بگوئیم که ما را تهدید به تحریم نکن.

وی در ادامه تاکید کرد: فکر نکنیم که با آموزه‌های قرآنی نمی‌توانیم فقر را از جامعه حذف کنیم و اگر اسلام به معنای حقیقی محقق شود، فقر در جامعه از بین می‌رود.

موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: اگر نظام جمهوری اسلامی جلوی مال مفتی که برخی برای بلعیدن آن آماده شده‌اند را بگیرد که امروز در قالب حقوق‌های نامتعارف مطرح می‌شود، این پول‌ها به تامین نیاز بدبخت‌ها اختصاص خواهد یافت.

وی از جهل و ظلم به عنوان دو خطر بزرگ برای حکومت یاد کرد و گفت: مردم اگر بی‌خبر باشند، فتنه 88 به وجود می‌آید و اینکه رهبری مرتب درباره آن صحبت می‌کنند به این دلیل است که این حرکت، حرکت براندازی بود. اگر بصیرت در انسان نباشد شیطان انسان را به ابتدا به سوی فسق و سپس به سوی کفر می‌برد و انسان کافر از دنیا می‌رود.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید