شروع عالی پایان ضعیف | اتاق خبر
کد خبر: 386496
تاریخ انتشار: 20 دی 1395 - 11:19
ارزیابی نیم فصل اول لیگ برتر - صنعت نفت آبادان
تیم صعود کرده به لیگ یک با همان سرمربی‌اش وارد لیگ شانزدهم شد.
به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایران ورزشی، آنها در اولین گام نفرات اصلی‌شان را حفظ کردند و در ادامه چند بازیکن مثل گویی‌هیان کیم کره‌ای، رضا نوروزی، برونو اولیویرا، دنی سانتوس و رشیدالبی را به خدمت گرفتند. تیم صنعت نفت آبادان شروع بسیار خوب و امیدوارکننده‌ای داشت. به طوری که بعد از چهار هفته به مکان سوم جدول رسید. جایگاهی که شاید تصورش برای خیلی‌ها در ابتدای فصل ممکن نبود. اما شاگردان دست‌نشان با دو تساوی مقابل صبای قم و تراکتورسازی و دو پیروزی مقابل استقلال تهران و سپاهان، صنعت نفت را در حد یک تیم شگفتی‌ساز معرفی کردند.
اما روزهای خوب آنها خیلی زود به پایان رسید. شاگردان دست‌نشان از چهار بازی بعدی‌شان دو امتیاز گرفتند. این عملکرد پرنوسان ادامه داشت و در نهایت آنها هر سه بازی پایانی‌شان را با شکست مقابل سایپا، فولاد و گسترش فولاد تبریز به پایان رساندند و به رده یازدهم جدول رسیدند.


انصراف از جام حذفی
معمولا آن دسته از تیم‌های لیگ برتری که شانس زیادی را در رقابت‌های لیگ برتر برای کسب عنوان قهرمانی یا سهمیه آسیایی برای خودشان قایل نیستند با انگیزه بالا در جام حذفی حاضر می‌شوند. اما تیم صنعت نفت آبادان که شروع بسیار خوبی هم در لیگ داشت از حضور در جام حذفی انصراف داد. شاید نادر دست‌نشان در آن مقطع می‌خواست همه انرژی و توان تیمش را در لیگ صرف کند اما همانطور که اشاره شد نتایجش در پایان نیم‌فصل منجر به اخراجش شد.

15 دقیقه پر گل
تیم‌هایی که معمولا در دقایق پایانی بازی‌هایشان زیاد گل می‌خورند یک دلیلش می‌تواند ضعف قوای جسمانی یا نداشتن تمرکز لازم باشد و برعکس تیمی که در این دقایق از بازی زیاد گل می‌زند بی‌ارتباط به شرایط خوب بدنی بازیکنانش نیست. اما صنعت نفت آبادان یکی از تیم‌های لیگ برتری است که در 15 دقیقه پایانی بازی‌هایش یعنی در فاصله زمانی دقایق 90- 76 هم بیشتر از سایر دقایق بازی‌هایش گل زده و هم گل خورده است. آنها دقیقا نیمی از گل‌هایشان را در این زمان زده‌اند (7 گل) و به همین تعداد هم گل دریافت کرده‌اند.

امتیازی یکسان در داخل و خارج
با اینکه ورزشگاه تختی آبادان همیشه به این شهره بود که جایی برای هیچ هواداری غیر از هواداران صنعت نفت را ندارد و انصافا در هفت بازی خانگی هم استقبال خوبی شد و نزدیک به 7300 نفر برای هر بازی به استادیوم می‌رفتند اما آنها نتوانستند از این امتیاز میزبانی استفاده کنند. کسب هشت امتیاز از هفت بازی خانگی به هیچ وجه مطلوب هواداران نیست جالب اینکه آنها همین تعداد امتیاز را در 8 بازی خارج از خانه به دست آورده‌اند.

جهانی پاسور، شادکام گلزن
در تیم نیم‌فصل اول صنعت نفت آبادان دو بازیکن نسبت به بقیه تاثیرگذاری بیشتری داشتند. محمد شادکام مهاجم نفتی‌ها پنج گل از 14 گل این تیم را زده و دو پاس گل هم داده و در واقع روی نیمی از گل‌های تیمش نقش مستقیم داشت. در تیم صنعت نفت بازیکنی بود به نام میلاد جهانی که شش پاس گل داد و بهترین پاسور تیمش لقب گرفت. او این آمار را در 9 بازی به دست آورد. حال مصدومیت جهانی و خارج کردن نام او از لیست صنعت نفت اتفاق تلخی برای فیروز کریمی است.

بدون اخراجی
صنعت نفت یکی از معدود تیم‌های لیگ برتری بود که در نیم‌فصل خیلی کم اخطار گرفت. ضمن اینکه هیچ بازیکن و مربی آنها با کارت قرمز داور مواجه نشدند. 23 بازیکن در 15 بازی به میدان رفتند و در مجموع 17 مرتبه کارت زرد گرفتند که البته این 17 اخطار سهم 9 بازیکن بود. جالب اینکه حسین بغلانی با دریافت 4 و علی عبدا...‌زاده و محمد شادکام هر کدام با سه کارت زرد پرکارت‌ترین بازیکن این تیم بودند.

خارجی‌های ضعیف
گویی هیان‌کیم، برونو اولیویرا، رشیدالبی و دنی سانتوس چهار بازیکن خارجی صنعت نفت در نیم‌فصل اول بودند که عملکردشان در جدول شآمده است. معمولا بازیکنان خارجی باید در شرایطی به تیم‌ها اضافه شوند که یک سر و گردن از هم‌پستی‌هایشان بهتر باشند اما این چهار خارجی به هر دلیل نتوانستند عملکرد قابل قبولی داشته باشند. از این چهار بازیکن که در مجموع 2016 دقیقه در زمین حضور داشتند فقط اولیویرا یک پاس گل داد. سانتوس که زمان حضورش در زمین طی سه بازی به 77 دقیقه رسید. رشیدالبی هم 172 دقیقه بازی کرد یعنی کمتر از دو بازی کامل.

اخراج دست‌نشان
چند هفته به پایان نیم‌فصل اول بود که زمزمه‌های برکناری نادر دست‌نشان سرمربی صنعت نفت شنیده می‌شد. اتفاقی که در نهایت و پس از سه باخت متوالی که دو شکست آن خانگی بود رخ داد و مسوولان این باشگاه خیلی زود با فیروز کریمی سرمربی برکنار شده اکسین البرز به توافق رسیدند. شاید اگر در پایان هفته چهارم که تیم صنعت با هشت امتیاز در مکان سوم جدول قرار داشت سوال می‌شد کدام مربیان تا پایان نیم‌فصل اخراج می‌شوند هیچ کس از دست‌نشان اسم نمی‌آورد.
 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید