مسوولان برای گرانی چه کرده اند؟ | اتاق خبر
کد خبر: 38670
تاریخ انتشار: 21 اسفند 1391 - 17:04

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز پنج شنبه در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان در سخنان مهمی ضمن ارائه تحلیلی جامع از حركت رو به جلو و پیشرفتهای شگرف ملت ایران بعد از گذشت 34 سال و چالش های پیش روی او، نگاه بلندمدت در مسیر حركت به سوی آرمانها و اهداف نظام اسلامی را بسیار ضروری دانستند و تأكید كردند: ایمان به اسلام، عزم راسخ، تكیه به مردم و حفظ و تقویت روحیه امید، عوامل اصلی استمرار حركت رو به جلو و رسیدن به موفقیتهای بزرگتر و عبور از موانع و سختی های مقطعی است.

به گزارش اتاق نیوز،به نقل از دفتر مقام معظم رهبری،رهبر انقلاب اسلامی، نگاه بلندمدت به مسائل مدیریتی و تشكیلاتی و همچنین اهداف و آرمانهای نظام را از لوازم مهم حركت مستمر و صحیح به سوی اهداف تعیین شده نظام اسلامی برشمردند و افزودند: در نگاه بلندمدت، نسبت به اهداف، دشمن و مسیر حركت، شناخت درستی وجود دارد و بر همین اساس، سختی ها و فراز و نشیب ها قابل پیش بینی است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مسئولیت سنگین شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها، افزودند: اعضای شورای نگهبان باید همانگونه كه تا به حال براساس قانون عمل كرده اند، در انتخابات ریاست جمهوری نیز در چارچوب قانون عمل كنند و در نهایت هر فردی كه براساس ضوابط قانونی، از این صافی عبور كرد، می تواند وارد انتخابات شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأكید برلزوم پرشور بودن انتخابات ریاست جمهوری، خاطرنشان كردند: امیدواریم با عنایت پروردگار، منتخب مردم هم، فردی باشد كه مایه رضای الهی باشد و مردم را به آرزوهای بزرگ آنها از انقلاب اسلامی، نزدیك كند.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه به موضوع مشكلات اقتصادی و معیشتی مردم نیز اشاره كردند و گفتند: برخی از این مشكلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها است و برخی هم مربوط به مدیریت ها و سیاست های اقتصادی است اما نكته مهم این است كه این مشكلات قابل حل هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: من به مسئولان برای حل موضوع گرانی توصیه مؤكد كرده ام و اكنون آنها باید گزارش دهند كه چه كرده اند؟

ایشان تأكید كردند: مسئولان باید برای حل این مشكلات، برنامه ریزی و تلاش كنند زیرا این مشكلات قطعاً قابل حل هستند.

رهبر انقلاب اسلامی برخی از چالش های پیش روی نظام اسلامی از جمله تحریم‌ها بویژه ممنوعیت واردات برخی كالاها را به نفع كشور دانستند و افزودند: نتیجه این تحریم‌ها، بازگشت به خود و جوشش از درون است همانگونه كه درخصوص اورانیوم بیست درصد مورد نیاز راكتور تحقیقاتی تهران، اتفاق افتاد.

ایشان افزودند: آنها برای تحریك افكار عمومی دنیا و دوستان ایران، یك طراحی دیگر كردند و رئیس جمهور امریكا از رؤسای جمهور تركیه و برزیل درخواست كرد وساطت كنند تا ایران یك راه حل میانه ای را بپذیرد.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: من همان موقع به مسئولان گفتم كه پیگیری این راه حل اشكالی ندارد اما بدانید كه امریكاییها، آن را قبول نخواهند كرد و همانطور هم شد.

رهبر انقلاب اسلامی درخصوص تحریم‌ها واقعیت دیگری را نیز بیان كردند.

ایشان افزودند: واقعیت این است كه كشورهایی كه امروز ملت ایران را تحت تحریم قرار داده اند، خودشان گرفتار مشكلات اقتصادی به مراتب سخت تر، سنگین تر و غیرقابل حل هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: امریكا و اروپا اكنون، بین دو محظور قرار گرفته اند و در حال حركت به سمت استهلاك نیروی اقتصادی  هستند.

ایشان افزودند: غربی ها علاوه بر مشكلات اقتصادی خود، گرفتار برخی مشكلات ناشی از تحریم ایران نیز شده اند، این در حالی است كه آنها برای مشكلات خود راه حل ندارند اما ایران برای مشكلات اقتصادی خود راه حل دارد.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید